DigitálníTelevize.cz DigitálnaTelevízia.sk Energoportál.cz TV program
Televize srovnání cen

Seznam témat
> České DVB-T programy na území Polska > odbiór DVB-T w Polsce

Nejnovější příspěvky v tomto vláknu:
Witam serdecznie z Chorzowa W tym wštku... , Marian Mazur, 2.5.2011
Cesky Mux1, a Mux2 ide super v Polsku v Katowic..., host, 2.5.2011
Ostatní televizni kanaly zkrachovaly nebo nemaj..., host, 1.5.2011
Cišg dalszy. O pólnocy ruszył czeski MU..., host, 1.5.2011
Ja chyba mam obawy, Ÿe w regionie Ostrawskim ni..., host, 4.10.2010
Pozdrawiam p. Marianie, to panu Ÿycze w nastepn..., host, 4.10.2010
Stránky: 1, 2 | Zobrazit celou diskuzi   

odbiór DVB-T w Polsce

host - xxx.xxx.248.148 (?), 9.8.2006 22:21, počet návštěv: 58597
Přejít na: tento příspěvek (zjistit adresu)

mieszkam w Gliwicach na Slšsku. Do tej pory odbierałem analogowš Czeskš telewizję:

- program CT1 na kanale 37 - jakoœć obrazu bardzo dobra

- program CT2 na kanale 50 -jakoœć słaba œnieg i odbicia

- program NOVA na kanale 53 - jakoœć dobra - lekie odbicia

Od kilku miesięcy odbieram polskie DVB-T z góry Skrzyczne na kanale 38  - poziom sygnalu 48 jakoœć 45 -52.Często występujš zaniki sygnału

Próbuje odbierać czeskie DVB-T z Ostravy ale niestety nie jest to możliwe

poziom sygnalu 18-22, jakoœć 0.

Korzystam z odbiornika SKYMAX (combo DVB-T i DVB-satelitarny)

Czy będzie uruchomiony drugi nadajnik w Ostrawie? Bez zwiększenia mocy lub uruchomienia drugiego nadajnika odbiór czeskiego DVB-T w Gliwicach i okolicy nie będzie możliwy. Pozdrawiam WT

Připojit reakci

odbiór DVB-T w Polsce

host - xxx.xxx.51.2 (?), 4.3.2007 8:30
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)
Od podzimu na 54 kanále 55kW.
Připojit reakci

odbiór DVB-T w Polsce

host - xxx.xxx.43.4 (?), 4.3.2007 8:45
z jakeho vysilace,zajima me oblast--KATOWICE.diky
Připojit reakci

odbiór DVB-T w Polsce

host - xxx.xxx.65.77 (?), 4.3.2007 13:12
Napiš konkrétně odkud a který multiplex bude vysílat a ještě napiš v které sámošce jsi to slyšel.
Připojit reakci

odbiór DVB-T w Polsce

host - xxx.xxx.246.89 (?), 6.6.2008 11:49

Długo szukałem dojœcia do tematu zwišzanego z możliwoœciš odbioru czeskich programów DVB-T wysyłanych z Ostrawy.  Mieszkam na Górnym Œlšsku  - a konkretnie - w Chorzowie.  Moje wejœcie tutaj nie jest odpowiedziš na któreœ z zadanych  pytań.  Ma jednak œcisły zwišzek z tematem i myœlę, że będzie doœć interesujšce dla innych.  Temat odbioru czeskiej telewizji stał się i dla mnie na nowo aktualny po zapoznaniu się z artykułem na stronie internetowej:  SATKurier.pl/DVB-T/Multipleks CDG dla Ostrawy i Pilzna.  Zamiast rozpisywać się tutaj w szczegółach bardzo proszę o odwiedzenie tej strony.  W moim komentarzu do jego treœci jest zawarte to wszystko, co wiem i czego nie wiem (albo po prostu, czego nie rozumiem).  Umieszczenie tutaj mojej wypowiedzi wišżę z nadziejš, że uzyskam w tym miejscu fachowe wyjaœnienie tego, co w tym temacie budzi moje wštpliwoœci.  Nie przedstawiam też tutaj swojej sylwetki, bo jej charakterystykę będzie można poznać choćby na podstawie komentarzy, do przeczytania których zachęcam. Przy okazji wejœcia do SAT Kuriera zachęcam też do zapoznania się z materiałem mojego autorstwa - choć już nie na temat DVB-T ale mocno z nim spokrewniony   -  pod tytułem:  "Antena do odbioru poœredniego".    Dojœcie do tego materiału po wykliknięciu  >  Technika > Poradniki.           Przepraszam Administratora i Moderatorów jeœli w jakimkolwiek miejscu tego tekstu naruszyłem punkty Regulaminu tutejszego Forum.    Pozdrawiam wszystkich.   Marian z Chorzowa.

Připojit reakci

odbiór DVB-T w Polsce

host - xxx.xxx.195.162 (?), 6.6.2008 15:45

Pro Poláky jsou zajímavé vysílače územních oblastí: Trutnov, Jeseník a Ostrava.
Zahájení řádného vysílání DVB-T je stanoveno v TPP (technický plán přechodu), který uvádí mimo jiné pro každou oblast ČR 4 kanály (sí 1-4) a termíny (měsíc-rok) zahájení jejich vysílání.

Trutnov – Černá hora: k.40 / VIII-2008; k.61, 60, 45 / VIII-2010.

Jeseník – Praděd: k.36 / IX-2010; k.53, 51, 44 / X-2011.

Ostrava – Hošálkovice: k.54 – VI-2010; k.37, 39, 63 – IV-2011.

Po zapnutí hlavního vysílače bude dokrytí oblasti provedeno dalšími vysílači. Pro oblast Trutnov například Liberec – Ještěd, pro oblast Ostrava např. Frýdek-Místek – Lysá hora.

Termíny nejsou potěšující, uvidíme jaká bude skutečnost. Mě by např. zajímalo kdy bude vysílat digitálně Jelenia Góra - Šniežne Kotly, ale to asi neví nikdo.

Připojit reakci

odbiór DVB-T w Polsce

host - xxx.xxx.234.10 (?), 7.6.2008 22:14

W obecnej chwili z Ostrawy nadadzš:

DVB-T - K39 Ostrava Slezská, 18°12’25‘‘, 49°50‘52‘‘ moc nadajnika 10 kW
Mux zawiera CT1, CT2, CT24, CT4-Sport i TV Novę.
Operatorem České Radiokomunikace
Niestety ta kota nie najprzyjaŸniejszš dla promieniowania sygnału do Polski, miejsce okršżone zabudowš.

DVB-T - K54 Ostrava Hošálkovice 18°12‘51‘‘, 49°51‘ 52‘‘ moc nadajnika 5 kW
Mux zawiera TV Prima, Óčko, Z1 nadajnik jest testowy,
Operatorem Czech Digital Group (CDG)
Umieszczenie na Hošálkovicach jest lepsza z punktu widzenia profilu terenowego. Kanał ten powinien w przyszłoœci przejœć na oficjalny i z większš mocš, a to jestem pewien, że z większš mocš do Katowic lub Rudy Œlšskiej powinien sygnał trafić.
Umístěné na Hošálkovicích je z hlediska terénního profilu lepší, tento kanál má v budoucnu přejít do oficiálního a s větším výkonem, a to jsem si jist, že do Katowic nebo Slezské Rudy se signál s větším výkonem dostat musí.
Analog w obecnej chwili z Hošálkovi nadaje następujšco:
k31 - 600 kW, ČT1,
k48 –150 kW, TV Prima
k51 – 100 kW, ČT2
k42 - 2 kW, TV Nova
Jeszcze tu TV Nova na k1, nadajników w paœmie I jednak będš w dalszym cišgu cyfryzacji wyłšczone.

Jakš Pan ma antenę? W każdym wymiarze tu koniecznie będzie wydajnej anteny z zyskiem k. 18 dB, wczeœniej, zanim inwestować do anteny i chyba wzmacniacza, sugerowałbym najpierw spróbować te słabe spoœród analogów-
V každém případě bude potřebnou výkonná anténa se ziskem kolem 18 dB, dříve než investovat do antény a možná zesilovač, radil bych nejdříve zkusit ty slabé z analogů.

Vladimir -Vychodni Čechy /Czechy Wsch.

Připojit reakci

odbiór DVB-T w Polsce

host - xxx.xxx.234.10 (?), 7.6.2008 22:48

Widzę, że w Gliwicach pan kolega łapie Pradziada. Jakoœć odbioru odpowiednia mocom poszczególnych kanałów
K36 – CT1 320 kW
K50 – CT2 tylko 190 kW
K53 - Nova 320 kW
Nie wykluczone, że w Gliwicach będzie także sygnał z Ostrawy, jak napisałem dzisiaj na innym miejscu.
W cyfrze tu występuje pech, bo Pradziad przedostatnim po kolei w cišgu planu technicznego przejœcia na cyfrę (ten skrywa się tu w artykułach pod skrótem TPP - Technický plán přechodu).
Vidím, že pan kolega w Gliwicích chytá Praděd. Kvalita příjmu odpovídá výkonům jednotlivých kanálů…..Není vyloučeno, že w Gliwicích bude také signál z Ostravy, jak jsem dnes napsal na jiném místě.
V digitálu je tu je „pech“, nebo Praděd je v pořadí TPP předposledním v řadě. 

Czujniejszymi odbiornikami tu Opticum / comba/ i Technisaty – MF4T, bo w Polsce wprowadzany standard z kompresjš MPEG-4 (a nadaje w Poznaniu, Żaganiu i Warszawie) a Technisaty współpracujš z modułem NP4 konwersji MPEG-4/MPEG-2. Polecam „Conaxowy“. Nadajnik Skrzyzne jest testowy a w MPEG-2 tymczasowy!
Skymaxy znam, jednak do Czech z ich imporotu zrezygnowano z powodu wysokiego procentu wyrobów wadliwych oraz niewyjaœnionych warunków reklamacji. Skymax marka handlowa, wyrób to jednak chiński Granvision (Opticum jednak także pochodzenia chińskiego, a udany).
Citlivějšími receivery zde Opticum /comba/ a Technisaty – MF4T, nebo v Polsku se zavádí standard s kompresí MPEG-4 (a vysílá v Poznani, Žagani a Varšavě) a Technisaty spolupracují s modulem NP4 konverze MPEG-4/MPEG-2. Doporučuji „Conaxový“. Vysílač Skrzyczne je test, a v MPEG-2 dočasný!
Skymaxy…do Česka bylo od jejich dovozu upuštěno z důvodů vysokého procenta zmetků a také nevyjasněných podmínek reklamace. Skymax je obchodní značka, výrobek to však je čínský Granvision (Opticum však jeb také čínského původu, ale povedený).

Připojit reakci

odbiór DVB-T w Polsce

host - xxx.xxx.244.240 (?), 10.6.2008 6:46

Pozdrowienia od Mariana z Chorzowa.  Pozdrowienia i nowe, ciekawe informacje.  Wczeœnie się dziœ obudziłem i już krótko po 4-tej włšczyłem sprzęt odbiorczy.  A tu - super niespodzianka:   Kanał 39 z Ostrawy nadaje       z bardzo dużš mocš.  Jakoœć sygnału skoczyła z poprzednio odbieranej na poziomie = 49%  do poziomu = 99%!   Jestem przekonany, że jest to zwišzane z testowaniem nadajnika Ostrawa - Hostalkowice, który przejmie nadawanie pakietu (multipleksu) A.   O godzinie 5:30 jakoœć sygału wykazywana w informacjach menu ekranowego wynosiła znowu tylko 49%.
Dochodzi godzina 6:45 i odbiór - przy tych "normalnych" wartoœciach jest tu w Chorzowie - znakomity.  Ale z pewnoœciš wkrótce znowu całkowicie zniknie z przyczyn, o których napisałem we wczeœniejszym moim poœcie.  Nadal nie ma tu jakiejkolwiek możliwoœci odbioru programów na kanale 54 (!?).

Připojit reakci

odbiór DVB-T w Polsce

Marian Mazur (85) - xxx.xxx.231.130 (?), 10.6.2008 14:16

Uzupełnienie do informacji zamieszczonej dzisiaj rano.   Marian z Chorzowa.

Obrázky:
Maszt obrotowy z zestawem anten odbiorczych.
Maszt obrotowy z zestawem anten odbiorczych.
Připojit reakci

odbiĂłr DVB-T w Polsce

host - xxx.xxx.21.91 (?), 25.6.2008 9:04
Witam tu Marek z Zabrza. Panie Marianie mam te same problemy co Pan wczesniej opisal. Do okolo 8 wszystkie program dvb-t z ostawy k39 chodza az milo. Przed 8 jakosc spada z 70 do zera. Sprobowalem nastawic analogowo Prime (k48) i ct1 (k32) z Ostawy i o dziwo na analogu to samo. Do 8 jakosc super po 8 smieg. Chyba jakies zaklucenia. Do testow sprawdzilem jeszcze na lokalnym kanale TVT (z okregu rybnickiego) gdzie odbior nie byl za ciekawy. Po 8 juz wogole masakra. Antene mam ustawiona pomiedzy Skrzycznym a Ostawa ze wskazaniem na Ostawe. Mieszkam na osiedlu, duzo drzew, niedaleko elektrownia, przestrzen w kierunku Czech mocno utrudniony przez jeden zaslaniajacy blok ale jak opisalem wyzej wszystko dziala do poranka. Dodam ze z odbiorem ze Skrzycznego nie mam zadnego problemu. Jakies ustrojstow sieje pomiedzy Gornym Slaskiem a Czechami bo Pan Marian mial to samo jak opisywal?. Tylko dziwne ze jakos nie w pelnej godzinie sie to dzieje i nie pasuje do duzego zakladu przemyslowego przeciez one sa otwerane albo o 6 albo dzialaja przez cala dobe. Moze ktos wpadl albo wpadnie na jakis pomysl - za wszelkie informacje z gory dzieki :) Dodam jeszcze ze dvb-t z k58 nie dziala wogole ani w nocy ani w dzien. Pozdrawiam
Připojit reakci

Odbiór DVB-T w Polsce

Marian Mazur (85) - xxx.xxx.250.87 (?), 25.6.2008 10:30

Witaj Marku.   Proszę skorzystać z zachęty, którš dałem w moim pierwszym poœcie (z 6.6.) do odwiedzenia internetowej strony SATKuriera. Tam w komentarzach do artykułu o odbiorze z Ostrawy zamieœciłem swoje wyjaœnienia co do najbardziej prawdopodobnych przyczyn tego, co chyba nie tylko Ciebie i mnie martwi.   Dołšczam zrzuty - stopklatki - wykonane dzisiejszego ranka.     Pozdrawiam serdecznie.   Marian z Chorzowa.

Obrázky:
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Připojit reakci

Odbiór DVB-T w Polsce

Marian Mazur (85) - xxx.xxx.250.87 (?), 25.6.2008 11:13

Drobna poprawka do poprzedniej fotografii z masztem antenowym.                    W informacji o antenie Emme Esse powinno być:  Zakupiona 07.2006. Może mało to istotne ale... jednak.      Marian.  

Připojit reakci

Odbiór DVB-T w Polsce

host - xxx.xxx.21.91 (?), 25.6.2008 12:46
Witam. Dziekuje Panie Marianie za odpowiedz. Przeszukalem wczesniej wszystko co udalo mi sie znalesc w internecie na temat dvb-t z Ostawy. Trafilem juz wczesniej na strone satkuriera, na Pana wypowiedzi ktore mi sie przydaly :). Zastanawiam sie tylko czy to napewno testy nadajnika Hostalkovice. Jezeli by testowali z sygnalem Hostalkovice a "wyciszali" Slezská (chyba tam ten nadajniek sie znajduje z kanalu k39) to jakis sygnal minimalny na k54 powienie sie pokazac. Moze byc tez tak, ze nadajnik w Hostalkovice jest na malej wysokosci i sygnal nie dociera z tego powodu do mnie i do Pana. Ale to tylko moje gdybanie. Wymienielem wczoraj antene z kierunkowej na siatkowa (ryniak DV4/35) dla testow ale nadal to samo. Ta antena oprocz bajerow chyba jest zwykla siatkowka. Nie wiem czy nie zamontowac najmocniejszego wzmacniacza do niej tej samej firmy. Tylko czy to ma sens bo moze "smieci" wzmocnic niz wlasciwy sygnal. Zalezy mi tylko na odbiorze cyfrowym na analogowym nie - moga byc cienie i odbicia. p.s. Przez chwile pstrykajac kanalami odgladalem rano te biegi na CT Sport ze zdjecia ktore Pan zamiescil. Sygnal wtedy jeszcze mialem.. ehhhhh .. ale tak latwo sie nie poddam z sygnalem DVB Ostrawa - a nuz sie cos wykombinuje :) Pozdrawiam
Připojit reakci

Odbiór DVB-T w Polsce

Marian Mazur (85) - xxx.xxx.251.208 (?), 25.6.2008 17:26

Marku - cieszy mnie Twoja szybka reakcja na moje informacje, w zakresie co do którego mam przynajmniej minimum pewnoœci.  Wszystko, co już gdziekolwiek powiedziałem (napisałem) i co ewentualnie jeszcze dopowiem (dopiszę) opiera się tylko na moich własnych testach i hobbystycznych dociekaniach.  Dlatego zastrzegam się również tutaj, że korzystajšc z moich porad i wyjaœnień trzeba okazać mi - niestety -   trochę zaufania.
Moja rada co do anteny do odbioru DVB-T z Ostrawy:  Bezwzględnie antena kierunkowa.  Wystarczy w zupełnoœci antena typu Yagi ale co najmniej z 19-ma direktorami i dwupłytowym reflektorem.  Ustawienie tej anteny optymalnie w kierunku Ostrawy nie będzie trudne jeœli skorzystasz z podglšdu analogowego odbioru programu CT1 lub CT2.                        Nawet korzystne jest to, że w cišgu dnia oba odbierane sš doœć słabo.  Nie doradzam użycia dodatkowego przedwzmacniacza (dopuszkowego).  Lepszym rozwišzaniem - bardziej pomocnym - jest przepuszczenie sygnału dochodzšcego z anteny przez usytuowany jak najbliżej odbiornika wzmacniacz wewnętrzny, z własnym zasilaniem sieciowo - prostownikowym.  Optymalna sytuacja może wystšpić wtedy gdy będzie to wzmacniacz wyłšcznie na pasmo UHF.  Z mojej praktyki wiem, że dobre wzmacniacze oferujš np. firmy axing albo Ankaro.   Ale... - i właœnie teraz to ale...   Jeœli z tak przygotowanym sprzętem uzyskasz doœć znoœny odbiór analogowy wymienionych wyżej programów,  odbiór w kolorze - przy czym kolor nie będzie się tracił przy "odjechaniu" antenš od optymalnego kierunku - po ok.  10 stopni w jednš albo drugš stronę - to cała reszta a więc dobry odbiór DVB-T w kanale 39. zależny już będzie tylko od tego czy sygnał jakiego doœwiadczamy nocš lub wczesnym rankiem będzie nam udostępniany także w cišgu dnia.  No, ale jak wiadomo sš siły wyższe... I przyczyny wyższe.  Tego problemu raczej nie obejdziemy bokiem.  Wiem, że nie takich porad oczekujesz a i ja czekam na wyjaœnienia innych użytkowników Forum, którzy majš tu więcej do powiedzenia.   Na koniec, w nawiazaniu do Twojej opinii o nadajnikach ostrawskich, polecam Ci wpisać do przeglšdarki :  > Jihlavsky DX & HiFi Club - DX vyprava k vysilaci: Hostalkovice <   Otworzy się goœcinna brama do nadajników w Ostrawie. Pozdrawiam serdecznie.    Marian.

Připojit reakci

Odbiór DVB-T w Polsce

host - xxx.xxx.20.3 (?), 25.6.2008 18:17
Dziekuje Panie Marianie za wyczerpujaca odpowiedz i za linka do nadajnikow. Pozdrawiam Marek
Připojit reakci

Odbiór DVB-T w Polsce

Marian Mazur (85) - xxx.xxx.197.39 (?), 30.6.2008 9:46

Witam - Ciebie Marku oraz inych zainteresowanych tym tematem.      Dzisiaj jeszcze po godzinie 8-ej Multipleks A odbierać można było ze wspaniałš jakoœciš.   Zrobiłem stopklatki ze wszystkich pięciu programów jako dowód na to.  Niestety, żeby przekonać się o możliwoœciach takiego odbioru, trzeba bardzo wczesnym rankiem mieć trochę wolnego czasu no i chęci aby pomanipulować odbiorczš antenš i dobrze jš ustawić.  A potem już nic... tylko czekać, aż przyjdzie ten dzień, że sygnału nikt nam nie będzie żałował.  Dzisiaj można by już mieć nadzieję, że nastšpi to wkrótce. Kilka dni temu odbiór był do 8-ej, dzisiaj aż do 9-tej.  Gdyby tak dalej...   Pozdrawiam.  Marian.

Obrázky:
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Připojit reakci

Odbiór DVB-T w Polsce

Marian Mazur (85) - xxx.xxx.206.47 (?), 2.7.2008 8:28

Kontynuujšc ten wštek tematyczny zamieszczam jeszcze dwa obrazki.    Pokazujš zmodernizowany układ anten, w stosunku do tego, który był jeszcze przed kilkoma dniami.  Tamten - dla porównania - widoczny jest na wczeœniej umieszczonej fotografii.   Decyzję o takich zmianach podjšłem po informacji gospodarza domu, że wkrótce przeprowadzany będzie gruntowny remont pokrycia dachowego i potem nie będę już miał tych możliwoœci jak obecnie.  Myœlę, że warto było to zrobić również w sytuacji, gdy doœć prawdopodobne wydajš się słyszane (czytane) zapowiedzi o uruchomieniu przekazów testowych w standardzie DVB-T w okresie letniej olimpiady w Pekinie.  Przy okazji dodam jeszcze, że nowa antena Televes, którš sobie zafundowałem wcale nie jest aż takš rewelacjš jeœli chodzi o zysk energetyczny, przy porównaniu jej z tš, którš kiedyœ sam wykonałem w oparciu o fachowš literaturę (Spindler Antennen z 1982 r.). To ta antena na szczycie masztu - na wczeœniejszej fotografii.  Jednakże antena Televes wykonana jest wprost rewelacyjnie pod względem konstrukcyjnym.  Posiada super zabezpieczony układ symetryzatora dopasowujšcego. Jest bardzo lekka i zachowuje wysokš sztywnoœć elementów noœnych pomimo ich niewielkich przekrojów. Największš jednak jej zaletš jest kierunkowoœć.  Przy takich samych parametrach dotyczšcych siły i jakoœci odbieranego sygnału,  odchylenia od optymalnego kierunku - już o 10 stopni w jednš lub drugš stronę - powodujš szatkowanie obrazu.  Poprzednia antena (ta długa Yagi)  "osišgała to" przy odchyleniach kierunkowych  +/-  20 stopni.   No i ten jej wyróżniajšcy wyglšd.   Chociaż - podobno nie szata zdobi...                                                                                        Ale antena to nie człowiek i tylko dla niego pracuje. Wszystkim entuzjastom tego tematu, miłoœnikom techniki antenowej szczerze życzę możliwoœci zainstalowania u siebie takich albo jeszcze sprawniejszych anten.  Pozdrawiam serdecznie.      Marian z Chorzowa. 

Obrázky:
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Připojit reakci

Odbiór DVB-T w Polsce

Marian Mazur (85) - xxx.xxx.216.77 (?), 19.7.2008 7:46

Nie czekajšc na odpowiedŸ na moje ostatnie posty - chcę wyjaœnić co następuje:   Po analizie treœci moich dotychczasowych wypowiedzi oraz nowych testach odbioru - wykonanych pod wpływem wyjaœnień, które otrzymałem na Forum SAT Kuriera - zmuszony jestem zmienić moje rozumowanie.  Dotyczy to mojego dotychczasowego przekonania, że powodem braku odbioru z Ostrawy w porze dziennej jest wytłumianie wišzki sygnału skierowanej w stronę południowej Polski.   Zainteresowanych odsyłam do wspomnianego Forum, do tematu  "DVB-T z Katowic".  Ponieważ przekonałem się co do racji, że istotny wpływ na możliwoœci odbioru z odległych nadajników majš aktualne warunki troposferyczne wobec tego pozwalam sobie na zamieszczenie również tutaj, najœwieższych zrzutów ekranowych ze strony podajšcej prognozy tych warunków.  Jak widać najkorzystniejsze takie warunki majš wystšpić 24 lipca.                                     Byłby to więc dzień, w którym niemal każdy zainteresowany tym tematem mógłby przekonać się o rzeczywistych przyczynach i możliwoœciach odbioru.  Zachęcam do takich testów.  Pozdrawiam serdecznie.

Obrázky:
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Připojit reakci

Odbiór DVB-T w Polsce

Marian Mazur (85) - xxx.xxx.189.157 (?), 20.7.2008 9:04

Usunšłem obrazki z poprzedniego postu.                                                                Porównujšc to, co przedstawiały,  z tym co prognozowane jest na dzisiejszych zrzutach  (sprzed 15. minut),  widać istotne zmiany. Prognoza wybiega wszak na kilka dni do przodu.  Niech dołšczone dzisiaj obrazki będš więc tylko przykładem tego o czym pisałem. Dla bieżšcego zapoznawania się z sytuacjš troposferycznš, mogšcš mieć znaczšcy wpływ na warunki odbioru w interesujšcym nas rejonie warto regularnie odwiedzać stronę  > www. dxinfocentre.com <.            Pozdrawiam.   M.

Obrázky:
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky) >> | 1, 2 | Zobrazit celou diskuzi   

Založit novou diskuzi Nápověda
  Název diskusního téma   Počet příspěvků   Datum   Počet návštěv
Prijem MUXu 1a-Regionalni site 7 ve Vratislavi2628.10.20137240
Karta TNK SD.PL430.3.20131655
České DVB-T v Polsku2713.6.201227720
Vysílač za Skrzyczneho153.1.201211651
Jaka antena pro prijem ceske  1829.8.201115430
Mapa227.7.20113306
odbiór DVB-T w Polsce2916.5.201158598
DVB-T z Nadajnika Lysa Hora114.2.201115646