DigitálníTelevize.cz DigitálnaTelevízia.sk Energoportál.cz TV program
Televize srovnání cen

Seznam témat
> Různé o satelitním příjmu > Topfield TF 6000 CR Aktualizace Firmware

Nejnovější příspěvky v tomto vláknu:
Jistě by to šlo, ale po aktualizaci firmware..., Tondach , 27.11.2013
Prosím, je možné si pomocí třeba programu Se..., host, 27.11.2013
Šílenost. Zrovna v pátek jsem měl opět jeden..., Dan Rozsíval, 10.12.2012
Je to sice přehnané, ale co s tím? Najít jin..., Tondach , 10.12.2012
V servjsu mi určili cenu 1000 Kč...., host, 9.12.2012
Máme tady v okolí Brna taky jeden hezkej výr..., host, 18.9.2012

Topfield TF 6000 CR Aktualizace Firmware

Havran (27) - xxx.xxx.167.126 (?), 22.6.2009 11:16, počet návštěv: 98674
Přejít na: tento příspěvek (zjistit adresu)
chci se zeptat, muzu pouzit pro aktualizaci kabel RS232 do prijimace a USB do PC? Vsude se pise jen o moznosti RS232 i do PC, muj notebook ani PC ale COM port nema. Abych nekoupil kabel RS232 to USB zbytecne. Dik...
Připojit reakci

host - xxx.xxx.89.251 (?), 2.4.2010 18:06
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

urcite to bude fungovat, ja to takto pouzivam. USB si vytvori vyrtualny COM port, len si odsleduj ake je cislo portu. Mne dava COM5

Připojit reakci

Tondach (4006) - xxx.xxx.185.232 (?), 2.4.2010 19:09

To "určitě" bych vůbec netvrdil! Dokonce i na tomto serveru se to již diskutovalo, někomu to šlo, někomu to nešlo!

Připojit reakci

Tondach (4006) - xxx.xxx.185.232 (?), 2.4.2010 19:25

Ještě dodatek: některé editační programy pro starší přijímače dokonce fungují pouze pod Win98. Pro tyto případy mám "ve skříni" jeden takový starší počítač "v záloze" a díky jemu jsem několik starších Humaxů zprovoznil ke spokojenosti kamarádů.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.134.126 (?), 7.5.2010 18:12

Neni potřeba mít "počítač v záloze". Mě stačilo (TFT Down 2.04 ve WinXP) nastavení kompatibility (Pravé tlačítko na spouštěcí soubor aktualizačního software - Vlastnosti - záložka Kompatibilita - Režim kompatibility - W98/Me).

Připojit reakci

Tondach (4006) - xxx.xxx.185.232 (?), 7.5.2010 19:03

Na firmware pro Humax FI CI (na ten TFT Down nejde použít) to prostě jinak nešlo! Asi bych to jinak nepsal! Leccos o tom vím a místa na "počítač v záloze" mám habaděj

Připojit reakci

host - xxx.xxx.192.178 (?), 17.12.2010 11:01
Pokouším se o aktualizaci, mám kříženej programovací kabel a připojenej usb-rs232 (spojený dohromady) a problém je v tom, že program na aktualizaci má pouze čtyři COM porty v nastavení a mě se ten Prolific RS232 instaluje na port COM6. Zkoušel jsem nastavit i COM1-4 a furt nic. Program napíše! Waiting for request, reset set-top-box", tak receiver zapnu do sítě a nic se neděje. Jo a tuhle hlášku hází pouze nastavením COM3, jnak hází hlášky "Initializing failed"
Připojit reakci

Tondach (4006) - xxx.xxx.185.232 (?), 17.12.2010 11:13

Mám pocit, že tady i na jiných serverech to bylo popsáno. Z některých notebooků a jejich usb portů to prostě nejde.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.255.103 (?), 9.2.2011 18:25

Existují dva typy přijmačů a dva typy firmvare.

Každý si vezme jen ten svůj.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.93.2 (?), 7.11.2011 16:23

jsem naprostej laik v těchto věcech, ale zeptám se.Jde udělat z né HD přístroje HD?

Připojit reakci

host - xxx.xxx.113.189 (?), 7.11.2011 19:13

Nejde.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.22.243 (?), 28.1.2012 12:30

Zdravím, přijímač Humax od digi tv ma RS232 vývod samec.Jde propojit na notebook přes USB a bude fungovat tv na notebooku, nebo jak se to dá udělat.Je nějaká možnost, propojení,redukce nebo jak na to.Díky

Připojit reakci

host - xxx.xxx.60.162 (?), 17.12.2011 15:21

Pokud má někdo zájem zaktualizovat přístroj, dejte vědět na 721 566 885. Cena 300Kč a doprava po Plzni zdarma. Servis přímo u zákazníka či svoz.

Připojit reakci

Tondach (4006) - xxx.xxx.185.232 (?), 17.12.2011 15:55

Hmm, já to v Plzni dělal za fernet, ještě když byl za 96,- Kč...

Připojit reakci

host - xxx.xxx.99.205 (?), 29.12.2011 13:36

Mám verzi TF-ECNCR 1.00.81,píší že aby karta "Výměna" u skylinku jela, je potřeba verze 1.00.86 Neví někdo jestli moje verze bude stačit??

Připojit reakci

host - xxx.xxx.138.14 (?), 29.12.2011 13:46

Ne NEBUDE!!! Umíš, číst??

Připojit reakci

host - xxx.xxx.150.58 (?), 17.5.2012 12:14

Tak já mám přesně tu samou verzi TF-ECNCR 1.00.81 a karta Irdeto mi v něm funguje naprosto bezproblému i když donutit tu mašinu, aby tady tu kartu načetla, byl docela kumšt, nakonec pomohl restart a hle, karta funguje.Ale všiml jsem si, že některé mašiny mají na čelním panelu tištěný systém Cryptovworks a ty druhé Cryptoworks / Irdeto a já mám právě ten druhý přístroj.no a zajímavé je na tom ještě to, že u souseda jsme to zkoušeli taky, on má dokonce ještě starší verzi a karta Irdeto taky funguje!!!

Připojit reakci

host - xxx.xxx.39.231 (?), 29.12.2011 19:56

Já jsem už do jednoho staršího úspěšně nahrál firmware 1.00.86 a blikání přestalo, ale teď mám jeden z března 2011 má verzi 1.00.87 a začal taky blikat- ještě se nevypíná. To asi firmware nebude že?

Připojit reakci

host - xxx.xxx.123.189 (?), 30.12.2011 12:28
Blikání způsobují odcházející kondíky (pokud máte pájku a trochu šikovné ruce, je výměna otázkou 15 minut) a z SD přístroje HD neuděláte ani přehráním firmware, ani výměnou karty.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.98.121 (?), 27.4.2012 16:53

Zdravim, chtel bych aktualizovat firmware u sveho TF 6000CR, pujcil jsem si od znameho ten kabel propojil jsem satelit se stolni PC, a postupaval jsem podle nize uvedeneho navodu. Problem je, ze jak pripojim sat. do site (bod.5) tak mi problikne pouze nejake hlaseni "external eror ouccered" (nevim preste to zneni, problikne vzdy jen na vterinku). na pristroji blika E 06. a nic se nedeje. Prosim poradte...

1) Propojte zapnutý počítač přes sériové porty s vypnutým set-top-boxem (s odpojeným napájením).
2) Spusťte na počítači program pro výměnu firmware TFD-Down_2.04.exe. Tento produkt není třeba instalovat, stačí jen spustit.

3) Pomocí tlačítka Find vyberte cestu k souboru s novým firmware - TF6000CR_20100930.tfd

4) Tlačítkem Download spusťte vyhledávání připojeného přijímače.

5) Zapněte set-top-box do elektřiny. Program si ho vyhledá a začne proces nahrání nového firmware. Po dokončení na chvíli problikne zpráva Completely Transfered. Na přijímači se objeví hláška End.

6) Odpojte kabel a vypněte set-top-box. Připojte přístroj k televizoru a ověřte načtení nové verze v menu viz. výše Zjištění verze aplikace.

Připojit reakci

Tondach (4006) - xxx.xxx.185.232 (?), 27.4.2012 20:14

Je potřeba nastavit správně port, tím tlačítkem PORT SETUP se to otevře, jsou tam čtyři možnosti a je tam taky nastavení rychlosti, lépe tu nejmenší, a pohrát si s tím nastavováním a pak se to (snad) chytne.

Ověřeno na Win98 a WinXP.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.18.163 (?), 16.5.2012 20:39

Dobrý večer, mám dotaz mne ty diody jen blikaly a ted nejdou vůbec, prostě satelit umřel, myslíte,že to bude kondíkama? a, které to jsou? díky

Připojit reakci

Tondach (4006) - xxx.xxx.185.232 (?), 16.5.2012 23:16

Bude!

Pozná se tak, že je nahoře "vyboulený"!

Pokusím se najít fotku a když ji najdu, tak ji sem dám.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.136.11 (?), 17.5.2012 6:36

Nemáš pravdu Tondachu! To, že je elyt nafoknutý, svědčí o jeho poškození střídavou složkou! Mnoho elytů v napájecích zdrojích trpí ztrátou kapacity, což se projevuje jejich nefunkčností a vizuálně na jeho konstrukci není žádné nafouknutí, či jiné mechanické poškození! Takto se nap. zdroje neopravují! Základem jejich úspěšné opravy je jejich znalost a měření odpovídajícím přístrojovým vybavením! Podle nafouklých elytů může "opravovat" zdroj pouze břídil! Doporučuji se původnímu tazateli, aby se obrátil na odborný servus, který mu zdroj opraví a poskytne záruku! je potřeba si uvědomit, že opravovat tyto komponenty není jen tak a je potřeba mít odpovídající odborné znalosti a vybavení. Jinak hrozí nebezpečí úrazu, ale hlavně POŽÁRU! Takže takové rady o nafouklých elytech může "radit" pouze osoba nenesoucí zodpovědnost za případné vzniklé škody na majetku, případně zdraví v občanském sektoru.

Tyto závady opraví běžně jakýkoliv TV servis za poměrně nízké ceny, takže zabývat se domácí opravou s možnými vážnými následky opravdu nemá cenu! Takže příště si na takovéto parady, Tondachu dávej majzla!

Připojit reakci

Dan Rozsíval (3971) - xxx.xxx.171.254 (?), 17.5.2012 7:17

Břídil nebřídil, tento typ se doma na koleně opravuje naprosto běžně, jsou toho plná fóra, po výměně zmíněných elytů funguje naprosto v pohodě.

Ty "vážné následky" by mě u této staré šunky opravdu zajímaly, opravdu bych chtěl vidět blázna který s tímto typem letí do servisu když i příp. popelnice vyjde levněji. laugh

Připojit reakci

host - xxx.xxx.136.11 (?), 17.5.2012 8:12

Rozsívale, ty seš stejný břídlil! Až budeš mít čtyřicetiletou praxi v servisu, jako já, a uvidíš, čeho jsou schopni lidé při bastlířských opravách Tv přijímačů nebo čehokoliv jiného, jak jsem měl možnost to za dobu mýho pracovního poměru vidět já, kdy např. zdroj u satu Pace po "odborné opravě pana učitele fyziky", doslova zahořel přímým plamenem (a taky měnil "jen" elyty), ale chyba nebyla jen v nich a nafouknutý elyt byl jen důsledkem, nikoliv příčinou nefunkčnosti zdroje) tak potom mluv! Navíc jsem soudním znalcem v oboru, takže moc dobře vím oč tu běží!  Cena opravy v servisu nap. zdroje tohto typu přijímače je v relacích cca. 200 -300 Kč s kvalitními elyty s low ESR, a samozřejmě poskytnutou zárukou dle OZ a řádným pokladním dokladem o zaplacení takže není co řešit! To, že nějaký kolenovrt nemá 300 Kč (což např. nechá každý večer jako útratu v restauraci za pivo, znám lidi, kteří v hospodách nechávají za útratu 1.500 Kč každý večer, ale koupit si nové LNB za 300 Kč se jim zdá moc), tohle nechce platit a poslouchá rady rádobyodborníků, to se mu může šeredně vymstít! ale takoví jako seš ty, budou radit bez ohledu na možná následky! Pokud si takto opravuješ zdroje doma, jen na základě nafouknutí elytů, tak od tebe raději rychle dál. Máš na tuto činnost např. ŽL? Zřejmě ne, protože takovéto rady opravdu může poskytovat pouze člověk naprosto neznalý dané problematiky! Bohužel s takovýmito "mistry světa", kteří vše znají a vše umí se po odborné stránce diskutovat nedá, protože si nikdy nepřipustí svou neznalost! České diskuse se takovýmito "super odborníky" na vše jen hemží! Když mám zdravotní problém, jdu k lékaři a to samé platí i o elektronice. Lidský organismus může léčit jen člověk s adekvátním vzděláním a znalostmi a taktéž spotřebí elektroniku může opravovat puze člověk se znalostmi a vybavením! Jinak je to, jak říkával můj otec (špičkový tv opravář ČB i BTV přijímačů v sedmdesátých a osmdesátých letech) jen FUŠER!!!

Připojit reakci

host - xxx.xxx.65.194 (?), 17.5.2012 9:06

Myslím, že ke každé radě k amatérské opravě by mělo být připojeno následující varování:

!!! Opravy a jiné zásahy do elektrického zařízení (zvláště do obvodů síťového napětí), prováděné osobami bez elektrotechnické kvalifikace, mohou mít závažné následky, například škodu na majetku nebo ohrožení zdraví a života osob, které toto zařízení používají.!!!

Připojit reakci

Dan Rozsíval (3971) - xxx.xxx.171.254 (?), 17.5.2012 23:27

Jen stručně. A kdo tvrdil že ty zdroje opravuji doma? Že by zase chorobná představa? Stále jsem se ovšem nedozvěděl proč by kterýkoli šílenec utrácel 300 Kč za opravu starého typu / u novější HD mašiny neřeknu ani popel/  kterou možná za rok stejně hodí do popelnice. Na ty ostatní bláboly raději reagovat nebudu, zvláště pak od anonyma který je tuze chytrý ale přitom se bojí podepsat.

Připojit reakci

Dan Rozsíval (3971) - xxx.xxx.171.254 (?), 18.5.2012 7:22

No to se opět ozval ten pravý, vidím že admin bude mít opět práci.

"Tento typ se doma na koleně opravuje naprosto běžně, jsou toho plná fóra..."    Tak kdepak je něco psané o mých opravách doma? Co tak místo psaní podobných blábolů raději pořádně číst a hlavně občas třeba mrknout i na jiná fóra abys byl v obraze co se vůbec děje? P.S. O DVB-T jsem tu už kdysi psal, že máš sklerózu za to já nemůžu. Pokud ti ta patlanina co se v něm vysílá stačí tak je to tvůj problém, já si kazit oči nebudu, mám to jen kvůli rezervě. Tečka.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.148.38 (?), 9.12.2012 21:39

V servjsu mi určili cenu 1000 Kč.

Připojit reakci

Tondach (4006) - xxx.xxx.185.232 (?), 10.12.2012 5:45

Je to sice přehnané, ale co s tím? Najít jiný servis, nebo někoho, kdo to umí a řekne si, dejme tomu o polovinu....

wink

Připojit reakci

Dan Rozsíval (3971) - xxx.xxx.171.253 (?), 10.12.2012 7:12

Šílenost. Zrovna v pátek jsem měl opět jeden v ruce, cena nového kondíku 2 koruny, oprava 10 minut. Ještě vím v mém okolí o jednom který nebyl opraven /dotyčný ho používá málo/ a pak už bude od tohoto typu konečně definitivně pokoj.

Připojit reakci

Tondach (4006) - xxx.xxx.185.232 (?), 17.5.2012 8:32

Opravil jsem, přestože jsem břídil, již šest těchto přístrojů! Ve všech šesti případech byl ellyt vypouklý! Dál to nemá cenu komentovat, protože máš zřejmě věšteckou kouli a všechno na dálku dobře vidíš, jestli mám, nebo nemám přístroje! Stejně tak jako vidíš, zda je má nebo nemá tazatel, že!

Připojit reakci

host - xxx.xxx.65.194 (?), 17.5.2012 9:02

Vyboulení ellytu svědčí o nějaké závadě a proto se tento preventivně doporučuje vyměnit. Opačně ovšem neplatí že ellyt, který ztratil kapacitu, musí být vždy vyboulený. 

Připojit reakci

host - xxx.xxx.113.189 (?), 18.5.2012 17:14

Opět krásná diskuse o kondících a pod.Pokud někdo opravil těchto přístrojů šest, nevím jestli to je dost nebo ne, ale sám jsem jich prodal nějakou stovku a opravil skoro stejný počet.Protože dříve, nebo později klekne každý zdroj u tohoto přístroje.Když jsem kondíky vyměnil, závada se už většinou neopakovala.Ale vyskytují se i jiné závady, které nejsou ve zdroji.

Připojit reakci

Dan Rozsíval (3971) - xxx.xxx.171.254 (?), 24.5.2012 11:17

Souhlas. Včera jsem zrovna jednu TF6000CR řešil, na displeji jen čárky jinak nefungovalo nic, dotyčný už to chtěl hodit do popelnice a chtěl si koupit nový HD přijímač. Má "smůlu",5minutová operace spojená s výměnou jednoho 1000uF10v vše vyřešila takže na HD ho zatím přešla chuť. Bude si holt zatím dál kazit oči s SD přijímačem připojeným k HD telce. Asi mu příště /má ještě jeden/ fakt doporučím ten servis. wink

Připojit reakci

host - xxx.xxx.173.35 (?), 24.5.2012 15:28

Předpokládám Rozsívale, že jsi po výměně kondíku provedl i kompletní proměření celého napájecího bloku! Protože opravy stelem výměma alá 1ks kondenzátoru můžou provádět pouze bastlíři! To, že to po výměně 1ks kondíku vše zpět funguje, ještě nic neznamená! Použil jsi aspoň typ na 105 st. v provedení L X Z (znalí jistě vědí)? Včera jsem tady dostal na stůl přijímač Humax Digi II s komplet vyhořelým zdrojem. Koncák je jejich zákošem a při prvním problému mu na lince radili kontaktovat jejich dealera. Ten vyměnil komplet desku nap. bloku z jakéhosi přijímače, který byl evidentně použitý aniž by se namáhal cokoliv zjišťovat. Poté si ten jejich zákoš přijímač odnesl domů a asi 10 dnů na něm fungoval. Poté začal zdroj hořet plamenem! No dnes na to sepíšu pro koncáka posudek a on jej předá PČR a nechá si vyčíslit škodu od znalce na bytovém zařízení! Jen doufám, že se ten dealer - mechanik od Digi nejmenoval Rozsíval...?? Styl jeho práce by tomu odpovídal!

Připojit reakci

host - xxx.xxx.96.5 (?), 24.5.2012 18:40

Dobry den, vidim ze jste odbornik od elektro atd.Uvazuji si koupit novy sat.prijimac HD pro kartu Skylink. Doporucite nejaky spolehlivy, jednoduche ovladani.Dalkove ovladani aby bylo trochu vetsi nez u Strongu.Diky moc za radu.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.166.208 (?), 24.5.2012 20:45

Dobrý den.Mám dotaz. Potřebuji aktualizovat firmware. Udělal jsem všechny pokyny jak psal kolega o několika bodech, ale když mam nastavený port i soubor a dám Download objeví se hláška WAITING FOR REQUEST, RESET SETTOP BOX. Mám něco vymazat v setoboxu nebo v čem je problém?Moc děkuji za rady.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.46.48 (?), 24.5.2012 21:18

vypnout a opět zapnout přijímač

Připojit reakci

host - xxx.xxx.113.189 (?), 25.5.2012 11:15

Mám dotaz.Když tu tak všichni vše vědí o opravách TF6000CR, tak mi někdo řekněte co je to za závadu, hláška na displeji P-02.Protože ve zdroji to není.Když ten přístroj nechám vypnutý z elektřiny a zapnu ho namátkově, normálně se rozjede a funguje vše do té doby než ho opět vypnu z elektřiny.Po opětovném spuštění zase bliká P-02.Setkal se s tím někdo u tohoto typu, já ještě ne.Díky za rady.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.173.35 (?), 25.5.2012 13:43

Kontaktuj svého prodejce (pokud je ještě v záruce) nebo pana Míku z fy A... x! Je to dovozce a zcela jistě ti poradí!

Připojit reakci

host - xxx.xxx.46.48 (?), 27.5.2012 21:52

P-02  - závada zdroje, i když se naoko jeví v pořádku.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.5.39 (?), 12.8.2012 7:55

vy ste dobrej expert - zatim co jsem opravoval zanovni zdroje tak se v 99% pripadu jedna pouze o nafoukle elyty a menim na sekundaru vsechny. Potom zdroj zapnu a zatezuju vsechny vetve a jenom merakem zkusim stridavou slozku coz je zbytecny protoze je to vzdy ok. To ze se nafouknou elyty je jednoduchy - elyty ztraci kapacitu a tim filtracni schopnost a tim se zvysuje stridava slozka na vystupu - napeti pulzuje. Zdroj porad funguje ale tohle pulzovani odpravi vsechny ostatni kodany a ty se krasne nafouknou az to skonci tak ze uz ani poradne nefunguje zv od procesoru (podle pristroje) a ten hned zarizeni vypina. Spravil jsem takto X lcd monitoru - vyssi teplota taky udela svoje a proste pri kazdodenim provozu ty elyty nevydrzi vic jak 5let. Ted se ke me dostal pocitac a opet nafoukle kondy, nejdriv byl nestabilni pak uz nesel skoro ani zapnout. Zdroj sem promeril ten je zdravej (pro jistotu jsem vymenil kondiky kvuli mensi kapacite) ale na desce na 5V vsechny kondy nafoukly. Takze objednany lowesr patricne kapacity a deska pofici dal. Stari 7let..

Připojit reakci

Dan Rozsíval (3971) - xxx.xxx.171.254 (?), 27.5.2012 15:27

Pro běžné sledování můžu doporučit Optibox Zebra. Spolehlivý, jednoduchý. yes

Připojit reakci

Pat a Mat (10) - xxx.xxx.71.100 (?), 13.9.2012 21:30

Dobrý večer, nainstaloval jsem FW v.86, prosím mám dotazy. Mám provest i Výrobní (tovární)nastavení? Topfield.cz a odborníci to doporučují. A když ano, tak s novou kartou Skylink-výměna, nebo ještě bez karty? Díky.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.5.252 (?), 13.9.2012 22:07

Normálně bez karty, ta s tím nemá co dělat. Smažou se tím veškeré stanice a je potřeba nové naladění.

Připojit reakci

Dan Rozsíval (3971) - xxx.xxx.171.253 (?), 14.9.2012 7:26

U tohoto typu bych tovární nastavení určitě doporučil. Ale nejdřív si z přijímače opište veškeré důležité údaje pro nové nastavení, především Diseq poněvadž to se smaže taky.

Připojit reakci

Pat a Mat (10) - xxx.xxx.71.100 (?), 14.9.2012 15:07

Díky za radu a doporučení. Tak jsem to udělal a vše OK.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.27.166 (?), 14.9.2012 18:15

Dobrý den. Všude čtu, že verze FW 86 odstraní problémy s kartou ICE výměna. Já provedl nahrání nového FW 86, pak jsem provedl tovární nastavení přístroje a stejně karta výměna nefunguje. Se starou kartou to jde bez problému.  Nevím už kde hledat problém.  Nechal jsem to zaplé na ČT 1 celou noc a nic. Pokud někdo znáte radu -přivítám.  Děkuji všem.

Marian

Připojit reakci

host - xxx.xxx.5.252 (?), 14.9.2012 20:19

Nikde nepíšeš, že v jiném přístroji chodí. Chce to vyzkoušet, aby ses ujistil, že to není v kartě.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.27.166 (?), 16.9.2012 10:47

v kartě to není. Zkoušel jsem v jiném přístroji. Chodí OK.

Marian

Připojit reakci

host - xxx.xxx.51.83 (?), 14.9.2012 20:30

přihlašte se na svůj účet u Skylinku a v záložce Aktivace služeb stiskněte tlačítko Reautorizace IRDETO / ICE. Během reatorizace ponechte zapnutý přijímač - viz výše. Během několika minut by se to mělo rozběhnout. Pokud účet nemáte - sdělte číslo karty - pošlu Vám reautorizaci.

Připojit reakci

Pat a Mat (10) - xxx.xxx.71.100 (?), 14.9.2012 20:32

Tovární nastavení přepne DiSEqC na 3 ze 4, musí se přepnout na 1 ze 4 (Astra 3A/1E) a naběhne Úroveň i Kvalita.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.51.83 (?), 14.9.2012 20:39

dotyčný píše že na starou kartu mu to funguje, tak v nastavení DiseqC problém není. 

Připojit reakci

Dan Rozsíval (3971) - xxx.xxx.171.253 (?), 14.9.2012 22:20

Diseq se samozřejmě nastavuje dle použitého LNB na parabole. Pokud se používá příjem pouze z jedné pozice /nejčastěji samozřejmě 23,5E/ tak se nenastavuje vůbec.

Připojit reakci

Dan Rozsíval (3971) - xxx.xxx.171.253 (?), 14.9.2012 22:24

Nefunguje znamená co?

Připojit reakci

host - xxx.xxx.27.166 (?), 16.9.2012 17:49

Nefunguje znamená to, že když přepnu program, třeba na ČT 1, naskočí dole tabulka INFO, kde je vidět načtenou informaci programu. Signál a kvalita perfektní, v tabulce informace o programu, který zrovna vysílá. Po chvilce se info zavře a na obrazovce je hláška : " Bohužel, služba je dočasně nedostupná." A ta je tam trvale.

A už mi samozřejmě takto nefunguje i stará karta, jelikož jsem zaregistroval kartu výměna a stará se deaktyvovala.

Reautorizaci IRDETO(ICE) jsem provedl již několikrát.  A stále nic. crying

Marian

Připojit reakci

Tondach (4006) - xxx.xxx.185.232 (?), 16.9.2012 18:16

"Já provedl nahrání nového FW 86, pak jsem provedl tovární nastavení přístroje..." tovární nastavení muselo samozřejmě vymazat všechny původně naladěné stanice, stalo se tak? Ladil jste všechno znovu? 

Nahrál jste správný FW? Existují totiž dva (86)-ID 50102 a (86)-ID 50602. To ID přijímače zjistíte v MENU v části INFORMACE pod IRDstav (v prvním řádku).

více: http://www.antenex.cz/public/index.php?PHPSESSID=gv8dkfvftbls3psmc47qsh58l5&direction=0&order=&directory=Receivery/Topfield/TF%206000CR 

Připojit reakci

Dan Rozsíval (3971) - xxx.xxx.171.253 (?), 16.9.2012 20:15

A dáváte tam tu kartu správně? Protože jsou 4 možnosti a mě se zrovna u tohoto typu stalo nedávno to samé. Samozřejmě stačilo ji pak otočit takže vyřešení trvalo jen chvilku. Holt u každé mašiny je to jinak takže člověk občas blbne. laugh

Připojit reakci

host - xxx.xxx.27.166 (?), 16.9.2012 21:52

Rada na správném místě. yes Samozřejmě jsem jí dával obráceně. U všech přístrojů co jsem měl v ruce se karta dávala čipem dolů. A tady se dává čipem nahoru.??? A navíc po vložení karty jakkoli to píše hlášku " karta vložena" Tak nevíte, že je daná blbě. Zkoušel jsem to pak i obráceně, že čip byl vepředu a samozřejmě nemohl mít dotyk na kontakty, tak to taky hlásilo "karta vložena".   Děkuji neznámemu za enlightened.

marian

Připojit reakci

Dan Rozsíval (3971) - xxx.xxx.171.253 (?), 17.9.2012 6:34

No vidíte, ani to nebylo tak těžké.Jinak ještě malý doplněk, správně vloženou kartu vždy poznáte podle toho že v menu přijímače v podmíněném přístupu Vám to po správném vložení vždy detekuje název té karty, v tomto případě Cryptoworks. Pokud ji vložíte blbě, neukáže se tam nic. A to platí prakticky pro všechny přijímače, ne jen pro Topfield. Takže ať Vám to šlape. yes

Připojit reakci

Tondach (4006) - xxx.xxx.185.232 (?), 17.9.2012 6:55

I to se stává!!!

Člověk by ale předpokládal, že když psal, že mu to se starou kartou jde, že takový "základ", jako je vložení karty dělá správně...cheeky

Připojit reakci

Dan Rozsíval (3971) - xxx.xxx.171.253 (?), 17.9.2012 13:55

Proto ten dotaz na to co znamená nefunkční karta. Málokdo to totiž napíše, většinou se dočteme jen klasické "mě to nehraje co mám dělat" z čehož se nedá usoudit naprosto nic. Po tazatelově doplnění už mi to bylo jasné poněvadž jak jsem psal u totožného typu se mi stalo nedávno naprosto to samé, byť na rozdíl od něj jsem hned věděl odkud vane vítr.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.250.20 (?), 12.8.2012 8:24

Dvě kila jsou běžná cena, pokud to koncák přinese na prodejnu. Pokud "projeví" přání a žádá update u něj, cena je dvě kila + cestovné (bereme cca. 300 Kč jednorázově bez nutnosti počítat km v rámci města a nejbližšího okolí). Aspoň koncáci neopruzujou s update doma a raději nám to donesou na provozovnu, přece jen se to líp dělá tam, kde má člověk po ruce komplet vybavení na servis atd.!!!

Připojit reakci

Tondach (4006) - xxx.xxx.185.232 (?), 12.8.2012 8:28

hezký výraz to "koncák"...to jsem ještě neslyšel...wink

Připojit reakci

host - xxx.xxx.44.75 (?), 18.9.2012 8:18

Máme tady v okolí Brna taky jeden hezkej výraz pro zákazníka -pícník.

Připojit reakci

Dan Rozsíval (3971) - xxx.xxx.171.253 (?), 12.8.2012 10:28

Haha, u nás jsem pár těch šestitisícovek dělal za štamprli slivovice. Asi se dám vážně na podnikání. laugh

Připojit reakci

host - xxx.xxx.173.192 (?), 12.8.2012 13:01

Zase jeden z těch BLÁZNŮ, co si myslí, že podnikat je procházka růžovým sadem! Pokud máš firmu, zaměstnance, splácíš úvěry na měřící a servisní vybavení dílny + auta + náklady na odvody za zaměstnance a další odvody atd. (měsíční náklady něco kolem 300kKč), tak za slivovici budeš dělat asi těžko! Spíš bych tě tipoval na nějakého garážového bastlíře, který dělá bez živnostenského oprávnění a nějakou záruku na svou práci neposkytuje! Pak se není co divit, že republika je v červených číslech, pokud si všichni představují "podnikání" jako bastlíř Rozsíval!!!

Připojit reakci

Dan Rozsíval (3971) - xxx.xxx.171.253 (?), 12.8.2012 13:26

Jen pokračuj. Není nic lepšího než po skvělém obědě i skvělá zábava. yes

Připojit reakci

host - xxx.xxx.47.17 (?), 12.8.2012 15:49

Ale ten člověk má nicku Rozsívale naprostou pravdu!!! Kdo podníká, moc dobře ví o čem ten pán hovoří! Podnikat, platit veškeré "pohledávky", odvody apod. měsíčně a ještě generovat zisk je v dnešní době, kdy opět přichází do módy nesplácet faktury a ostatní velmi odvážné! Měli by sme být rádi, za každého podnikatele, který podniká a plní si své závazky vůči státu, platí řádně mzdy v termínu atd. Protože díky němu más tát peníze a může je zase přerozdělovat na občany! Pokud by podnikatelé neodváděli daně, tak bys milý hochu neměl si za co koupit třeba potraviny! Mnoho lidí si to neuvědomuje! Mějme toto prosím na paměti a podporujme podnikatele třeba tím, že budeme využívat ve velkém jejich služby a kupovat jejich výrobky!!! Třeba servisem sat přijímačů a tv antén počínaje! vysmívat se nicku Rozsívale umí každý, ale spráně podnikat umí jen hrstka z našich byznysmenů! Tak příště než napíšeš podobnou hloupost, raději deset minut (i více) přemýšlej!

Připojit reakci

Dan Rozsíval (3971) - xxx.xxx.171.253 (?), 12.8.2012 20:37

No mě to říkat nemusíš, můj známý se tím živí profesionálně ale na rozdíl od jiných si nestěžuje. yes

Připojit reakci

Tondach (4006) - xxx.xxx.185.232 (?), 12.8.2012 17:04

No, to je docela pravda...cheeky

Připojit reakci

host - xxx.xxx.100.43 (?), 23.8.2012 19:51

Můžete mi někdo poradit v čem může být závada?Na obrazovce se mi v poslední době ukázali 2 vodorovné pohybující se čáry.

Připojit reakci

Tondach (4006) - xxx.xxx.185.232 (?), 23.8.2012 19:57

S největší pravděpodobností ve zdroji. Pokud ovšem zmizí při odpojení přijímače, tak taky ve zdroji, ale televizoru! Taky by to ale mohlo být rušení po síti i ze vzduchu.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.154.56 (?), 27.11.2013 5:48

Prosím, je možné si pomocí třeba programu SetEditTF5000_installation uložit aktuální nastavení zařízení a po aktualizaci firmwaru si tam nastavení opět nahrát zpět (TPN list, DiSEqCi atd.)? Děkuju

Připojit reakci

Tondach (4006) - xxx.xxx.50.241 (?), 27.11.2013 6:53

Jistě by to šlo, ale po aktualizaci firmware se to nedoporučuje, naopak je vhodné všechno nastavit a naladit znovu! Mám to ověřeno z vlastní zkušenosti, že takový postup do přijímače znovu zanese všechny nešvary předcházející verze!   

Připojit reakci

Založit novou diskuzi Nápověda
  Název diskusního téma   Počet příspěvků   Datum   Počet návštěv
Parabola913.6.20141975
Skylink v uk4023.5.201438699
Hotbird38.5.2014940
Astra 3 - nevidím české programy, skylink1825.4.201429996
Jak umistit LNB když chci naladit Astru 19.2, Astru 23.5 a Hotbird 13 z jedné paraboly 85 cm3324.4.201444774
Amstrad Fidelity SRX2001324.3.201416006
Zapomenuté heslo419.2.20141185
Astra 28,2° a Anglické kanály - Nelze vyhledat 87.2.20141989
Tovární nastavení1629.1.201412786
Nastaveni pro prijem na 27500 SR1328.1.20142917
Skylink ICE827.1.20142585
Showbox S-700 PVR Combo Platinum2318.1.201423571
Dodnes nepřišla složenka od skylinku na SP1315.12.20136511
Dotaz na pozici 12,070/H a 11,973/V58.12.20131571
Jak naladit TV Sony KDL-40W5800530.11.20139656
Topfield TF 6000 CR Aktualizace Firmware7727.11.201398675
Monoblok324.11.20131375
Odstraneni nezadoucich programu136.11.20134149
Měřič satelitního signálu2112.10.201314260
Neotion Irdeto CI+ Skylink modul neuspesna aktualizace FW co stim?1022.9.20135891
Problémy se signálem po reinstalaci paraboly a LNB1221.9.20133862
TechniSat TechniStar SIR - nahrávání?212.9.20131660
NC+ provider CS Link117.8.20131084
TF6000 CR - DO312.8.20131486
Freesat UPC diret promen, jde v EMU311.8.20133235
MTV Unlimited39.7.20131506
Golden interstar 7700 premium - chyba76.7.20132055
MTV Unlimited130.6.2013946
Na DVD R nejde časové nahrávání1330.6.20139522
Modul TechniCrypt CI+ hlasi chybu Error: 0x8003002F729.5.20133867
Icecrypt S3000HDCCI225.4.20138064
Astra na 23,5 a 19,2462.4.201347157
Cyfra +3526.2.201315496
Topfield TF 6000 CR Jdou jen poláci1331.1.20134529
Jaky prehravat.TRP na pocitaci? 56.1.20135171
Nejdou mi naladit české programy i přesto, že mám signál2226.12.201210229
Nová karta a fungování ve stávajícím settopboxu728.11.20123768
Karta TNK SD.PL228.11.20121647
Topfield TF 6000 CR - chybová hláška "d: d.d."727.10.20123393
Karta TNK SD.PL127.10.20121416
Jak naladit současně všechno z Astry 23,5E i 19,2E? Topfield 6000 CR5423.10.201227395
Jak přijímat české kanály v Německu - Bonn77.10.20124465
Na astre 19.2 nejdu nemecke programy132.10.20125561
Satelit na kamionu2130.9.201237331
Zvuk u satelitní TV Markiza HD524.9.20127153
Nefunkčnost1321.9.201219468
Historie TV karty223.8.20121874
Kvalita versus SR a FEC37.8.20122360
EUROSAT--Polsky Tesin24.8.20121896
Proč dva sloty v Humaxu?531.7.20122846
Další diskuze: 1, 2, 3, 4, 5 >