DigitálníTelevize.cz DigitálnaTelevízia.sk Energoportál.cz TV program
Televize srovnání cen


Seznam témat
> SkyLink > Nemozem naladit Skylink programy ako STV1, STV2, CT1, CT2

Nemozem naladit Skylink programy ako STV1, STV2, CT1, CT2


Dan Rozsíval (3708) - xxx.xxx.171.253 (?), 30.10.2012 12:07

Nejdřív by jsi měl napsal jaký nebo jaké to LNB na parabole vlastně máš poněvadž napsat "mám dvě LNB" je naprosto stejné jako kdybys nenapsal nic. Nemluvě o tom že nikdo netuší jak jsi ty konvertory či konvertor /pokud je to monoblok/ vůbec na tu parabolu uchytil. Pokud tyhle základní informace nedodáš tak je naprosto zbytečné tu psát nějaké romány.


Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

Nejnovější příspěvky v tomto vláknu:
Chcel by som vsetkym podakovcat, mal som podobny p..., host, 11.2.2013
Nejdřív by jsi měl napsal jaký nebo jaké to ..., Dan Rozsíval, 30.10.2012
Evolve nemá v továrenskom nastavení prednast..., host, 30.10.2012
Ano. Napadá. Máš nepřesně nastavenou parabol..., Enik, 30.10.2012
Pokud jste udělal tovární nastavení, tak se ..., host, 30.10.2012
Už jsem vám to napsal jednou! ..., Tondach , 30.10.2012


Nemozem naladit Skylink programy ako STV1, STV2, CT1, CT2


host - xxx.xxx.98.3 (?), 29.10.2012 9:16, počet návštěv: 16593
Přejít na: tento příspěvek (zjistit adresu)

Zdravim Vas,

Snazim sa naladit programy STV1, STV2, Markiza + CT1, CT2, atd.. Mam 2 LNB. Na mojom prijimaci (Evolve HD-5050, v.1.39) som nastavil nasledovne parametre:

Satelit = Astra 23,5
Freqvencia = 11836 Mhz
Rychlost = 27500
polarizacia = H
Disqec 1.0, ID = 1
Kodovanie skusam rozne = 8PSK, QPSK 2S - QPSK
v nastaveniach nemam moznost nastavit hodnotu FEC (http://www.skylink.sk/web/structure/16.html)

Po nastaveni tychto parametrov vidim, ze sila signalu sa pohybuje niekde okolo 99%. Ak napriklad zmenim hodnotu Disqec na OFF, tak sila tohto signalu mi padne na 0%. Z coho usudzujem, ze nastavenie by mohlo byt spravne. Ked vsak dam vyhladat programy, nic mi na danom kanali nenajde. Rovnako, ked dam prehladat cely satelit a vsetky transpondery, najde mi cca 30 programov, no ani jeden SK, resp. CZ. Uz som updatol firmware z verzie 1.33 na 1.39, po ktorom som pristroj vyresetoval do tovarenskych nastaveni - ziadna zmena. Nenajde mi napriklad ani TA3, resp. CT24, ktore nie su kodovane...

Bol som skontrolovat aj satelit a zda sa, ze ten je upevneny OK (mozem sa mylit, ale neviem, ako mam zistit, ci je otoceny OK). Usudzujem, ze by mohol byt, kedze software indikuje silu signalu 99%.

Vobec neviem, ci mam dobre nastavenu hodnotu Disqec. Neviem naco to je. Chapem, ze je to daky protokol (http://en.wikipedia.org/wiki/DiSEqC), ale mam tam rozne verzie a neviem, aku by som mal vybrat v mojom pripade. Skusal som prepnut rozne verzie (aj ked pri roznych verziach sa este dake parametra nastavit dali, s cim som sa uz nehral), no ani to nepomohlo...

Volal som tiez do Skylinku a tam mi povedali, ze karta ma uhradeny servisny poplatok a ze na nej je vsetko OK. Inak je to nova karta IRDETO a myslim, ze je zasunuta OK. Tiez odo mna chceli, aby som nechal bezat moj prijimac daku dobu a aby som ho mal naladeny na STV1 a ze mi potom domov poslu dake synchronizacne signaly.. Neviem, na co to chceli.. Problem je ale ten, ze mne STV1 nebezi a nemozem to naladit... Povedali mi, nech si zozeniem technika, ze minimalne programy ako CT24, resp. TA3 naladit musim.. Tak neviem..

Myslim, ze niekde musim mat dake zle nastavenie. Podozrievam to Disqec. Kdesi som cital, ze to Disqec by malo byt rozne pre kazdy konvertor LNB, lenze pokial si pamatam (som v praci), tak som tam mohol vybrat iba freqvencie min a max, plus dake ID, ktore malo moznosti OFF, 1,2,3,4.. Skusal som vsetko a nic nepomohlo..

Napada Vas nieco? Viete mi poradit? Dakujem...

Připojit reakci
   


Nemozem naladit Skylink programy ako STV1, STV2, CT1, CT2


host - xxx.xxx.243.170 (?), 29.10.2012 9:28
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Pane, zkuste si nastavit tyto parametry a uvidíte, co Vám naskočí. Vypadá to, že jste na jiné pozici.

ČT 24 Čechy           12,525/V-  zprávy       česky       27500   3/4 (FEC dejte auto)

 (Nezapomeňte také na DiSEqC, jak píšete)

 

Připojit reakci
   


Nemozem naladit Skylink programy ako STV1, STV2, CT1, CT2


host - xxx.xxx.73.140 (?), 29.10.2012 9:34
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

To, že si na přijímači nastavíte Atra 23.5, ještě neznamená, že skutečně tuto družici přijímáte, znamená to jediné - že při ladění se použijí parametry transpondérů uložené v přijímači pro tuto družici.

Parametr DiSEqC je velmi důležitý, pokud máte na paraboje více než jedno LNB (pozná se podle počtu krčků), tím se vybere právě ta správná družice. Pokud tam máte jen jedno LNB, je nastaven na OFF, pokud jich tam je více, nastaví se podle toho, kam které LNB míří (pro většinu twin LNB pro 2 družice je v našich zemích nastaveno Astra 23.5 na 2 a Astra 19 na 1, pokud to není typ Inverto BLACK, ty to mají naopak). Jak správně nastavit DiSEqC Vám řekne majitel paraboly - ten to musí vědět, jak mu to montážník namontoval.

Slovenské programy jsou na Astře 23.5 na transpondéru 11836, DVB-S, nikoliv DVB-S2.

Připojit reakci
      


Nemozem naladit Skylink programy ako STV1, STV2, CT1, CT2


host - xxx.xxx.98.3 (?), 29.10.2012 10:07
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Tak na toto sa pozriem... Nie som si vedomy, ze by som to DiSEqC nastavoval na rozdielne hodnoty pre LNB. LNB mam 2.

Nerozumiem tomu DVB-S, resp. DVB-S2.. Kde to mozem nastavit? Ma to nieco spolocne s tymi modulaciami 8-PSK, QPSK, resp. S2-QPSK?

Připojit reakci
         


Nemozem naladit Skylink programy ako STV1, STV2, CT1, CT2


host - xxx.xxx.73.140 (?), 29.10.2012 10:27
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Ano, má to společné, modulace pro DVB-S je QPSK - to nastavte pro 11836 H, modulace pro DVB-S2 je buď S2-QPSK, nebo 8PSK.

Hlavně nastavte správně ten diseqc.

Připojit reakci
         


Nemozem naladit Skylink programy ako STV1, STV2, CT1, CT2


host - xxx.xxx.73.140 (?), 29.10.2012 10:33
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Diseqc právě určuje to LNB, to musíte zcela jistě pro různé družice nastavit různě na každou družici (satelitní pozici) míří různé LNB a přepínají se právě zasláním instrukce z přijímače na přepínač diseqc, který je na parabole před LNB (v případě twin LNB je součástí LNB).

Zkuste nastavit pro Astru 23.5 diseqc na 2 a pro Astru 19 na 1, pokud ani pak nenaladíte alespoň volné ČT24, óčko atd, zkuste to nastavení prohodit. Nikdy ale nemůže být nastavení diseqc stejné pro obě družice.

Připojit reakci
   


Nemozem naladit Skylink programy ako STV1, STV2, CT1, CT2


Tondach (3862) - xxx.xxx.185.232 (?), 29.10.2012 9:45
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Napadá! To, že jste napsal, že to najde asi třicet programů, ukazuje, že pravděpodobně vyhledáváte volné (FTA) programy (Astra na pozici 23,5°E jich má 33). Musíte nechat vyhledat kódované plus FTA!  

I když na druhé straně by tam musela být volně ČT24 nebo TA3 a vy píšete, že není nic ? Pokud byste byl nasměrován správně na obě Astry a měl v pořádku DISEqC přepínání, tak byste musel těch volných (FTA) programů najít přes 350 ! Něco máte nastavené špatně ! Parabolu a DISEqC ! Patrně obojí!

Napište názvy několika programů, které vám to našlo !

Připojit reakci
      


Nemozem naladit Skylink programy ako STV1, STV2, CT1, CT2


host - xxx.xxx.98.3 (?), 29.10.2012 9:59
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Pri vyhladavani davam moznost vyhladavat vsetky stanice...

Pri automatickom hladani mi to naslo napr:

  • TV Lux
  • Ocko
  • Sport 5
  • Joj (teraz neviem ci normal, alebo HD)
Připojit reakci
         


Nemozem naladit Skylink programy ako STV1, STV2, CT1, CT2


Tondach (3862) - xxx.xxx.185.232 (?), 29.10.2012 10:23
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Nedávejte automatické vyhledávání!!!

Manuálně si nastavte 12 525 vertikálně 27 500 a 3/4 a tím musíte najít volnou ČT 24 na ten tubus monobloku, který máte v ohnisku (to nastavíte vhodnou volbou DISEqC!!!) Nezabývejte se zatím ničím dalším!  

Dokud se vám to nepovede, nemá cenu se snažit o cokoliv dalšího!

Připojit reakci
   


Nemozem naladit Skylink programy ako STV1, STV2, CT1, CT2


host - xxx.xxx.65.194 (?), 29.10.2012 12:02
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

"Volal som tiez do Skylinku..., aby som nechal bezat moj prijimac daku dobu a aby som ho mal naladeny na STV1 a ze mi potom domov poslu dake synchronizacne signaly."

Toto je problém s dekódovací kartou. Ten ale řešte až po naladění programů, postupem podle rad v tomto tématu. Při správném naladění se načtou i kódované programy, obraz se ale objeví až po načtení výše uvedených signálů. 

Připojit reakci
      


Nemozem naladit Skylink programy ako STV1, STV2, CT1, CT2


host - xxx.xxx.98.3 (?), 30.10.2012 8:14
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Takze som sa trochu posunul...

Zo zoznamu satelitov som vymazal vsetky okrem "Astra 1H" a "Astra 3A" a DiSEqC som nastavil na ID=1 pre "Astra 1H" a ID=2 pre "Astra 3A" (neskor som tie ID prehodil).. Ked dam prehladavat jednotlive kanaly, nenajde mi pozadovane programy CT24 na 12525, resp TA3 na 11836... Ked som vsak dal vyhladavat 'automaticky' cez vsetky transpodery, tak mi naslo cca 1200! programov. Medzi nimi napriklad: CT1, CT2, Nova, Markiza HD, atd, atd... Chyba medzi nimi STV1, STV2, TA3... Pritom aj pocas skenovania vidim, ze sken ide aj cez frekvenciu 11836Mhz, 27500, H...

Aby som to este trochu skomplikoval.. Prvy krat, ked som vyhodil vsetky satelity a nechal iba Astry a spravne nastavil ID pre DiSEqC, tak mi naslo aj STV, MARKIZU, a ostatne.. Potom som to (uz neviem preco) vyresetoval do tovarenskych nastaveni a odvtedy (aj napriek tomu, ze vsetko nastavim rovnako) sa mi tieto programy uz naladit nedari...

Este chcem podotknut, ze mam nasledovne moznosti DiSEqC:

DiSEqC 1.0 (toto pouzivam ja)
DiSEqC 1.1 DTH
DiSEqC 1.1 SMATV
DiSEqC 1.2
+ tusim este dake ine

Nastavenie DiSEqC pre Astru 19.2 mam nasledovne:

Metoda riadenia: DiSEqC 1.0
Satelit: Astra east 19.2
DiSEqC 1.0 ID: 2
typ LNB: UNIVERSAL
LNB vysoka frekvencia: 10600 Mhz
LNB nizka frekvencia: 9750 Mhz

Nastavenie DiSEqC pre Astru 23.5 mam nasledovne:

Metoda riadenia: DiSEqC 1.0
Satelit: Astra 3A
DiSEqC 1.0 ID: 1
typ LNB: UNIVERSAL
LNB vysoka frekvencia: 10600 Mhz
LNB nizka frekvencia: 9750 Mhz

Frekvencie su rovnake pre oba satelity. To je v poriadku?

Napada Vas este nieco? Vopred dakujem za pomoc!

Připojit reakci
         


Nemozem naladit Skylink programy ako STV1, STV2, CT1, CT2


Tondach (3862) - xxx.xxx.185.232 (?), 30.10.2012 8:52
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Už jsem vám to napsal jednou!

Najděte si ČT 24 nebo Noe, nebo Óčko, nebo TA3!

Potom to půjde všechno!

Tady vlevo do vyhledávání zadejte nastavení monobloku a přečtěte si, jak na to !

Připojit reakci
         


Nemozem naladit Skylink programy ako STV1, STV2, CT1, CT2


host - xxx.xxx.113.189 (?), 30.10.2012 9:04
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Pokud jste udělal tovární nastavení, tak se vám vymazaly frekvence slováků, nebot byly nedávno měněny a v přístroji nejsou předladěny.Budto dáte ruční ladění a zadáte vše ručně, nebo spustíte automatické ladění ale v kolonce SÍTOVÉ HLEDÁNÍ nastavíte zapnuto a dáte vyhledat.Mělo by to najít vše.A k těm disegům, jsou jen dvě možnosti.Astra1 disegA, Astra3 diseg B, nebo naopak.

Připojit reakci
         


Nemozem naladit Skylink programy ako STV1, STV2, CT1, CT2


Enik, Elektronik Servis (1994) - xxx.xxx.45.186 (?), 30.10.2012 9:12
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Ano. Napadá. Máš nepřesně nastavenou parabolu!!!

Připojit reakci
         


Nemozem naladit Skylink programy ako STV1, STV2, CT1, CT2


host - xxx.xxx.59.196 (?), 30.10.2012 10:25
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Evolve nemá v továrenskom nastavení prednastavené transpondéry na Skylink. U družice ASTRA 3A, 3B je prednastavených veľa nepotrebných transpondérov a tie ktorým súhlasia frekvencie, nemajú správne nastavené ostatné údaje. Preto skúste nastaviť aspoň jeden transpondér (pre STV1,STV2,...) 11836 H, ale dajte tam všetky hodnoty, ktoré tam majú byť presne podľa http://www.skylink.sk/web/structure/16.html. Toto Vám radili už ostaní diskutujúci. Ak toto pôjde, potom budete musieť opraviť a doplniť všetky transpondéry pre Skylink.

 

Připojit reakci
         


Nemozem naladit Skylink programy ako STV1, STV2, CT1, CT2


Dan Rozsíval (3708) - xxx.xxx.171.253 (?), 30.10.2012 12:07
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Nejdřív by jsi měl napsal jaký nebo jaké to LNB na parabole vlastně máš poněvadž napsat "mám dvě LNB" je naprosto stejné jako kdybys nenapsal nic. Nemluvě o tom že nikdo netuší jak jsi ty konvertory či konvertor /pokud je to monoblok/ vůbec na tu parabolu uchytil. Pokud tyhle základní informace nedodáš tak je naprosto zbytečné tu psát nějaké romány.

Připojit reakci
            


Nemozem naladit Skylink programy ako STV1, STV2, CT1, CT2


host - xxx.xxx.40.229 (?), 11.2.2013 20:16
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)
Chcel by som vsetkym podakovcat, mal som podobny problem ako ten pan co tuto diskusiu zacal. Mal som problem s nastavenim ALMA S2100. Premazal som firmware s original nainstalovanymi programami pre skylink. A uz to bezi.
Připojit reakci


Založit novou diskuzi Nápověda
  Název diskusního téma   Počet příspěvků   Datum   Počet návštěv
Déčko Video PID a audio PID527.3.2014548
Slovenské programy v ČR26.3.2014764
Skylink běží dál i bez poplatku2228.2.201415613
Skylink vo svajciarsku3220.2.20144422
Naladenie programov2316.2.20143343
Zdražení servisního poplatku od 1.2.2014418.2.20144595
DVB-S2 + Skylink Kombi224.2.20142471
Upgrade satel. kompletu1729.1.20143151
Přeinstalování systému425.1.2014942
Televize TCL522.1.2014811
Servisní poplatek za každou kartu Sky link 29kč Měsíčně31610.1.2014212435
Chci naladit cesky programy176.12.20133586
Bensat 350 IUR318.11.20132018
OPENTEL ODS 1600CW + Skylink Standard917.11.20138403
DVB-S 2 příjem224.10.2013746
Nejde NOVA621.10.20131565
Registrace karty vyměna1724.9.201319256
Problem s naladenim37.9.20131528
ICE karta a modul CW2329.8.201313593
Nastavení paraboly2924.8.20138823
Výpadky signálu149.8.20135837
Skylink-servisni poplatek93.8.20139041
Konec placených programů na ukázku nových abonentů - jednoznačně nelogický krok zpět42.8.20131700
Výměna karty -> nefungují programy228.7.20131680
Frekvence softwaroveho kanálu pro download227.7.20131111
Nejdú kodované kanály na skylink karte 1323.7.20135526
LED LG s vestavěným sat.přijímačem614.7.20132031
Nejde frekvence 11 97346.7.20131439
Nezaplatíš servisní poplatek a za rok máš doma exekutora15612.6.201394768
HD programy1110.6.20134426
Výpalné pro Skylink359.6.201316196
Modul CryptoWorks+karta Skylink Výměna ICE421.5.20131952
ČT2 HD58.5.20133077
Nejde naladit SMÍCHOV73.5.20134304
Cardsharing -> sdílení karet na cardsharing serverech45.4.20134348
Standard HD M7 - nové karty Skylinku61.3.20133165
Nemozem naladit Skylink programy ako STV1, STV2, CT1, CT21711.2.201316594
Sdílení mezi Unibox 2 a GI 870 přes rs232411.2.20131760
Jde vám discovery106.2.20132792
Sporadicky nefunguje transponder 119731923.1.20134914
Pokuta 15 mil. za klamání zákazníka2218.1.20136322
Nova Cinema nejede12214.1.201332318
Eurosport 147.1.20131900
Nejde naladit CT 1,2, 24 a dalsi628.12.20124059
KOMUNIKACE U SKYLINKU vůbec žádná1328.12.20124557
Hackeři ukradli data 57 tisíc zákazníků Skylinku921.12.20124019
Výpadek programů218.12.20121853
Topfield CR-6000 - nejdou kódované programy, ale karta Irdeto je OK2313.12.201210837
Skylink modul Irdeto a LG 50PJ6501010.12.201211138
Webová stránka Skylink 38.12.20122349
Další diskuze: 1, 2, 3, 4