DigitálníTelevize.cz DigitálnaTelevízia.sk Energoportál.cz TV program
Televize srovnání cen

Seznam témat
> Výběr vhodného DVB-T přijímače > DVB-T ECG 750PVR hodnocení

DVB-T ECG 750PVR hodnocení

host - xxx.xxx.114.17 (?), 18.6.2010 11:43

Teď trochu z jiné "kapsy". Jak je to s ukládanými soubory na flešku. Čím se dá zpracovat ukládaný soubor ve formátu TS tj. s příponou DVR?

Při dalším zpracování souborů ukládaných na flešku ve formátu PS tj. s příponou MPG jsem zjistil, že pokud je soubor uložen s chybou přenosu není možné s ním pracovat (Pinnacle), sekne se i Media player a VLC s tím má také problémy. Konverze do jiného formátu také zamrzne. Tento problém by měl teoreticky řešit právě formát TS, který obsahuje základní korekce chyb, způsobené přenosem dat, a v některých případech je i odstranit. Programy pro zpracování transport streamu (TS) jsou však s formátem DVR bezradné a přejmenování také nepomáhá.

Existuje nějaký SW, který jej umí zpracovat a vytvořit "obyčejný" mpeg? Pokud ne, k čemu tato možnost záznamu je?

Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

Nejnovější příspěvky v tomto vláknu:
Já to vyřešil tím, že jsem si ze předu příst..., Jozef04, 9.3.2012
Jenom bych doplnil k tomu "zamrzání". Někam ..., host, 8.10.2011
Dobrý článek je na videotech.cz. PŘEVOD DVB VYSÍL..., host, 18.6.2010
Teď trochu z jiné "kapsy". Jak je to ..., host, 18.6.2010
ECG 750...taky máte problémy?...proč se strácej..., Parkan Petr, 4.4.2010
Jen bych upřesnil. S externími disky typu passport..., host, 31.3.2010

Parkan Petr (18) - xxx.xxx.12.88 (?), 14.9.2009 19:50, počet návštěv: 89953
Přejít na: tento příspěvek (zjistit adresu)

Dnes jsem si koupil tento DVB-T Twin s USB nahráváním přijímač.Po dnešních testech jsem zatím velice zpokojen jak citlivost tunerů... tak nahrávání na USB flasch nebo na USB 3.5 HDD v rámečku!!! EPG čeština dobrá... přepínání programů rychlé... jen chybí PIP! ale jedinou připomínku mám k nahrávání pomocí EPG!!! když si v programovém průvodci nastavím programy se správnými názvi tak se nahraje vždy s názvem předchozího programu!!! ač je správně označen... Dále není možné ručně nastavit čas nahraní programů...

Připojit reakci

host - xxx.xxx.232.21 (?), 21.9.2009 22:58
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Ruční nastavení by mělo jít v menu "časovač programů" a zapnout "automatický záznam". Mohl bys to ověřit?
Nezpožďuje se nebo nepředbíhá čas v STB pokud je vypnutý? Tzn. pokud je nastavený časovač na druhý den, zapne se ve správný čas?
Dále by mě zajímalo jestli se spolehlivě spouští naprogramované nahrávání na externí USB HDD. Myslím tím jestli se nahrávka na HDD provede. Na Evolve 1505 se mi to nikdy naprogramovaně na HDD nenahrálo.

Na stránce www.ecg.cz/productdetail.php?id=5551 je nový firmware, ale nevím co řeší.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.13.162 (?), 22.9.2009 13:27

Firmware prý řeší občasné problémy s EPG.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.227.126 (?), 30.9.2009 7:27

Včera jsem vyzkoušel ruční nahrávání a funguje to. Trochu jsem nepochopil, proč to zařadili na stránku s nastavením buzení televizí (časovač programů), ale hlavní věc je, že to jde.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.227.126 (?), 24.9.2009 13:04

Mám ho dva dny a zatím spokojenost. S připojenou flashkou funguje Timeshift i nahrávání.

Jen pozor na externí hard disky: ECG zřejmě není schopen detekovat disky za USB hubem, který v sobě mají některé rámečky (obvykle ty, které obsahují i čtečku karet, popř. dvojí interface PATA/SATA).

Pořady nahrané z EPG mívají špatné názvy (čas je správný), ale s tím dokážu žít.

Někde se uvádí, že umí přehrávat DivX (asi se tím míní MPEG4 v AVI kontejneru), ale neumí (ani to ECG "ECG DVB-T TWIN 750 PVR"). Možná to půjde s novým firmwarem, vyzkouším.

LCD na panelu se chová divně, některé segmenty nesvítí, jako by byly poškozené, ale nejsou, po dalším zapnutí zase chvíli svítí, asi chyba firmware.

Kvalita obrazu i příjem vynikající, přepínání rychlé, počeštění bez problémů, ovládání logické, umí ukládat i do MPEG2 PS (klasický formát podobný tomu na DVD), umí pracovat s NTFS oddíly, nevadí mu více oddílů na flashce.

Jednou se mi zakousl (fungoval ale nereagoval na ovládání), nicméně vytažení ze zásuvky problém vyřešilo.

Zřejmě obsahuje čipset ALi M3101, stejně jako COMAG SL45T/SL65T, Evolve DT-0202, FTE MAX T115 a další.

Shrnu-li to, za málo peněz (1400,-) hodně muziky.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.210.249 (?), 25.9.2009 16:47

Poradíte mi někdo, s TV spolupráce perfektní, s DVD žádná - ať nastavím jakýkoliv AV vstup, do DVD žádný obraz nedostanu - kde může být chyba? Díky

Připojit reakci

host - xxx.xxx.232.21 (?), 25.9.2009 19:02

Předpokládám že DVD je rekordér. Zkus pohodit kabely, hlavně vybrat správnej AV vstup na rekordéru. U mě to funguje dobře.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.236.26 (?), 26.9.2009 12:02

Dovolím si trochu kritiky, přístroj jsem měl chvíli v ruce. EPG celkem pravidelně způsobuje celkové zatuhnutí přístroje, stačí šipkami přejet na jiný program a už můžete hledat zásuvku 230 V. A DivX opravdu neumí, což je v dnešní době trochu nepochopitelné. Když se podíváte, kolik firmwarů třeba i na jiné modely je na stránkách výrobce (slovy nula), tak to také nebudí moc optimismu.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.253.128 (?), 27.9.2009 14:02

A já bych se zeptal, kolik zabere místa na disku 2 hod. záznam?

Připojit reakci

host - xxx.xxx.236.26 (?), 27.9.2009 21:54

Řekl bych, že 4 GB, stejně jako u jiných přístrojů.

Připojit reakci

Jozef04 (1) - xxx.xxx.157.2 (?), 9.3.2012 21:09

Já to vyřešil tím, že jsem si ze předu přístoje vyřezal přesný otvor pro vypínač a namontoval ho k němu, ted mi stačí vypnout a hned zase zapnout. Už nemusím hledat zásuvku. Jozef

Připojit reakci

host - xxx.xxx.35.234 (?), 28.9.2009 9:55

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu. Rodiče si zakoupiuli tento STB s tím, že bude možné přes něj nahrávat na video a zároveň sledovat jiný program. Bohužel jsme nepřišli na to, jak tuto funkci uvést do chodu (pokud ji vůbec toto zařízení umožňuje). V návodu o tom není ani zmínka. Nahrávání přes USB funguje - vyzkoušeno jen na MP3, rodiče však tuto funkci nevyužijí. Děkuji předen za jakoukoli radu. Helena Pavelková

Připojit reakci

host - xxx.xxx.129.163 (?), 28.9.2009 12:10
Asi to nepůjde, to by tento přístroj musel být "TWIN".Vlastním podobný a druhý tuner je určen pouze k nahrávání přes USB.Video dejte do sklepa, kupte si za pár stovek flešku a nahrávejte na ni.Je to jednodušší než nahrávat na video, taky jsem to rodiče bez problémů naučil a moc si to pochvalují.Uvidíte, že budou spokojeni.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.232.21 (?), 28.9.2009 12:19

Ano, je to tak. Přístroj je sice TWIN, ale na oba scarty jde stejný obraz. TWIN je pro nahrávání na USB. Pak se dá jeden program nahrávat a na jiný se dívat, nebo nahrávat dva různé programy současně. Mimochodem, video už pak opravdu k ničemu není potřeba. Stačí připojit externí HDD. Je to daleko pohodlnější.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.12.88 (?), 28.9.2009 20:42

mám tento přístroj již asi 14dní zatím jen zpokojenost kromě názvů při nahrávání.To jediné je moje -.

Očekával jsem když jsme nahrál nový firmware z 23.9.2009 změnu anic kromě rychlejší naběhnutí a drobné změny v menu

jinač si myslím výborná přístroj spíš pro nahrávání...

Připojit reakci

host - xxx.xxx.236.26 (?), 28.9.2009 22:18

Nevím, jak by byli spokojeni s častým zamrzáváním přístroje při pohybu v EPG , nebo tohle už nový firmware vyřešil?

Připojit reakci

host - xxx.xxx.227.126 (?), 29.9.2009 7:36

Mně nahrání nového firmwaru odstranilo výše popsané potíže s LCD displejem na panelu.

Zamrznutí jsem za týden provozu zaznamenal jenom jednou hned první den, po přehrání firmwaru už ani jednou.

Jediným problémem zůstávají špatné názvy nahraných programů.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.132.9 (?), 8.10.2009 20:40

Tento DVB-T jsem si také pořídil.Velice mne zklamalo že neumí DivX.V dnešní době opravdu nepochopitelné.

Ale jinak se přístroj chová dobře.Reakce jsou rychlé.Mrzí mne že nikde není správa nahrávání, respektive seznam čekajících úloh vytvořených z EPG seznamu.Jen manuální nastavení nahrávání.To je velké mius, pokud si v EPG vyberu pořad pro nahrátí, ale chci posunout konec, díky přesnosti naší NOVY.

Kde jste sehnali nový FW?Já sem na stránkách výrobce stáhl ten co tam mají, spusti flashování, vše proběhlo, resetovalo a když najedu na menu, je psáno pořád to staré 1.40625 tušim že z 23.6 (7).2009

Uvítal bych neoficiální update s možností DivX.

Xfantasy

Připojit reakci

host - xxx.xxx.200.11 (?), 19.10.2009 10:00

Dobrý den, přístroj už take pár dní k rel. spokojenosti vlastním, ale chtěl bych se zeptat, nemá-li někdo z vás zkušenosti s připojením USB externího disku  - funguje napájení přímo z USB portu (utáhne to)? Nebo musí mít své napájení? Nejsem si jistý, ale někde jsem tuším četl, že jsou s tím problémy. Díky Michal

Připojit reakci

host - xxx.xxx.242.243 (?), 21.10.2009 11:32

Mám připojený 160 gb hdd bez externího napájení... pouze přes usb a jede to bez problémů

Připojit reakci

host - xxx.xxx.132.9 (?), 29.10.2009 23:01

Tak už se pojevují občasné zatuhnutí, či resety.

Uvítal bych možnost DivX a nového FW který jsem nikde nenašel.Po stažení FW ze stránek ECG a flashnutí je tam stále stejné číslo FW jako bylo z prodeje.Jiný FW jsem nenašel.

Připojit reakci

Parkan Petr (18) - xxx.xxx.12.88 (?), 30.11.2009 20:58

Dnes jsem dostal opět nový firmware z 20.11 ůdajně řeší hodně problémů...

Připojit reakci

host - xxx.xxx.21.98 (?), 8.11.2009 13:06

Seznam čekajících úloh vytvořených z EPG tam pochopitelně je, v EPG nabídce je to myslím volba 1. Co se týče nemožnosti posunout konec nahrávání při programování z EPG, řeším to tak, že dám nahrát i pořad který následuje, takže mi konec neuteče. Na stránkách ECG je stále firmware V1.4, ale když jim zamailuješ, pošlou ti verzi V1.6. Verze 1.6 mění zásadně režim Timeshiftu, ale asi má jiné mouchy, třeba nefungují tlačítka přímo na přístroji, tak asi není oficiální...

Připojit reakci

host - xxx.xxx.3.164 (?), 9.11.2009 20:24

Tak dneska se objevila verze V1.8 a vrací se s režimem Timeshiftu zase ke stylu verze V1.4. Uvidíme, jak to bude s kousáním, verze V1.6 se kousala taky.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.3.164 (?), 9.11.2009 19:55

To, že se uloží špatný název nahraného programu není IMHO vada, ale vlastnost - soubor se pojmenuje podle SKUTEČNĚ přijímaného pořadu, ne podle pořadu, který SE MÁ přijímat v daný čas. Protože tv stanice nedodržují čas vysílání a pořady dávají se zpožděním, pojmenuje se nahrávka názvem "předchozího" programu, protože ten v okamžiku zahájení nahrávání ještě běží.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.68.238 (?), 18.10.2009 15:37

Pomocí EPG nastavím nahrávání a vypnu STB. STB v požadovanou dobu začne nahrávat na USB, ale bohužel se zároveň zapne i televize připojená k STB pomocí SCART. Pořad se nahraje OK ale nevím jak odstranit to zapínání televize. Dík za radu.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.232.21 (?), 18.10.2009 18:59

Jedině ve scart kabelu odpojit propoj na pinu č.8.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.160.162 (?), 3.11.2009 13:29

nebo kup scart u tamanu ti zapojuji jen av tak ti to nebude zapínat

Připojit reakci

host - xxx.xxx.29.6 (?), 3.11.2009 14:11

Pokud má TV vypínač, který ji opravdu vypne (ne do stand-by), pak by to byla jednoduchá cesta.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.8.226 (?), 3.11.2009 14:42

Nektere (lepsi) televize maji sve nastaveni - reagovat na signal pro zapnuti ze SCARTu nebo ne. Zkuste podivat na navod k TV.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.221.225 (?), 5.11.2009 13:03
Jelikož teď vybírám set top box k druhé TV, zeptám se jako u Evolve 2025 a Optexu 8944 verze 2 : Umí tento set top box při nahrávání jednoho programu SOUČASNĚ přehrávat nějaký dřívější (třeba včerejší) záznam z "knihovny záznamů"? Používal bych flashdisk.Když by to nějaký majitel mohl vyzkoušet, budu mu vděčný.Díky.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.21.98 (?), 8.11.2009 12:59

Umí to. Umí přehrávat i ten současně nahrávaný. Umí nahrávat i dva různé programy a další přehrávat. Ale na to už musí být dostatečně rychlý disk.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.221.225 (?), 8.11.2009 19:50
Děkuji za vyzkoušení, je to dobrá zpráva.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.37.104 (?), 9.12.2009 18:16

Stb má dva scarty označené tv a vcr. Ovládací napětí bývá u boxů jen na konektoru tv. Skus televizi připojit na scart označený vcr.Tv signál je na obou stejný.

Připojit reakci

Štěpán S. (4685) - xxx.xxx.3.172 (?), 9.12.2009 18:21

Znám jednodušší řešení... otevřít Scart u TV a odpojit tam PIN 8, který tuto aktivitu dělá a je hned po problému. 

Pokud je ještě zaduchovaný obraz, tak při této Scart úpravě bych ještě odpojil PIN 19. A zabijou se 2 muchy jednou ranou 

Obrázky:
Scart
Scart
Připojit reakci

host - xxx.xxx.13.162 (?), 9.11.2009 11:05
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu) Připojit reakci

host - xxx.xxx.3.164 (?), 9.11.2009 19:47

Zajímavé je, že k tomu souboru nevede odkaz ze stránky produktu, ani z download centra...

Připojit reakci

host - xxx.xxx.232.21 (?), 9.11.2009 20:23

Ale vede. Na hlavní straně sekce Ke stažení (nebo vedle produktu vlevo) a pak dolu na firmware. Stačí trochu hledat. Přímý odkaz ze stránky přijímače skutečně zmizel.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.232.21 (?), 9.11.2009 20:28

Firmware má verzi V1.8 a podpis Zář 24 2009.

Před instalací vyskočí varování, ale bez obav.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.3.164 (?), 9.11.2009 21:14

No právě že když se spolehnu na hledání, tak nenajdu nic . Jdu na odkaz Ke stažení, vyberu příslušný produkt DVB-T 750 PVR a nabídne mi pouze návod... Koho napadne, že k firmware se musím dolistovat přes plnou stránku osvědčení a návodů k hromadě jiných produktů? Ale jistě, je to jen drobnost, důležitější je, že je nový firmware.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.3.164 (?), 9.11.2009 21:19

Tak verze 1.8 (oproti verzi 1.6) opravuje funkčnost tlačítek na čelním panelu, vrací možnosti Timeshiftu k verzi 1.4. Jiných změn jsem si nevšiml. Doufám, že bylo opraveno i časté zamrzání celého přístroje, ale to se projeví časem.

Připojit reakci

Parkan Petr (18) - xxx.xxx.12.88 (?), 10.11.2009 19:18

Taky jsem očekával nějaké změny a hlavně opravy... Taky jsem dostal od ECG na email v čera novej firmware. Na tech.podpěře mě tvrdil, že jě již vyřešen problém po nahrátí správný cz název s háčky... ale mě připadá že je vše při starém..to samé..neustále to špatně nahrává názvy přes EPG

Připojit reakci

host - xxx.xxx.207.2 (?), 17.11.2009 12:20

Nepomohlo to ani trochu, zamrzá dál, stačí jen přepnout program, při EPG zatím ještě nezamrzl. V předchozí verzi 3x denně.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.226.217 (?), 17.11.2009 22:36

Potvrzuji, už mi s novým firmwarem třikrát zamrzl a jednou se resetoval. Jedno zamrznutí a reset bylo při pohybu v EPG...

Připojit reakci

Štěpán S. (4685) - xxx.xxx.3.172 (?), 18.11.2009 0:08

Hmm, koukám stejné problémy, tak jako u Optexu ORT 8944-2T či EVOLVE 2025 ... vnitřnostma stejné, jen škatula jiná.  Dálkové ovládání naprosto stejné jen nápis vždy jiný.

A rozdíly které jsem objevil: Evolve nemá display a Optex neumí nahrávat současně 2 programy (nemá virtuální 3. tuner)

Připojit reakci

DVB-T ECG 750PVR hodnocenĂ­

host - xxx.xxx.177.4 (?), 25.2.2010 11:23

Se sofwarem z ledna 2010 umí nahrávat optex 2 programy současně, ale musí být na stejním kanále - multiplexu

Připojit reakci

DVB-T ECG 750PVR hodnocenĂ­

Štěpán S. (4685) - xxx.xxx.3.172 (?), 1.3.2010 16:57

2 tunerový Optex ....

můžeš nahrávat 2 programy z různých muxů. např. nahráváš z ČT1 druhej můžeš nahrávat např. z Novy. Koukat ale ted' můžeš pouze na cokoliv z tohoto posledního nahrávaného Muxu - to zn., že si můžeš přepnout např, na Barrandov.  Takže k zahození to vůbec není.

Má to Virtuální 3 tuner ....

Připojit reakci

elfe (1) - xxx.xxx.170.68 (?), 20.11.2009 10:37

V jakém formátu nahrává a které formáty lze z flash disku přehrát?

Děkuji

Připojit reakci

host - xxx.xxx.210.33 (?), 24.11.2009 19:25

Ukládá v mpeg2, volby formátu nahrávání jsou buď TS - transport stream - ukládá soubory s koncovkou.dvr a nebo PS - program stream - ukládá soubory s koncovkou.mpg. Vytváří jednogigové soubory a pomocný soubor info.dvr. Z disku přehraje jen video co sám uloží a fotky jpg a zvuky mp3. Video nepřehrává, leda by mu ho někdo podstrčil ve stejném formátu, který sám vytváří, klíč bude asi v tom info.dvr...

Připojit reakci

host - xxx.xxx.232.21 (?), 24.11.2009 22:57

Přehrává video ve formátu *.MPG.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.26.35 (?), 29.11.2009 18:32

Ahoj všem, tak právě jsem ho zprovoznil a hned 2x zamrznul, samozřejmě při pohybu v EPG.No za ty peníze co by jsme chtěli, natáhnu si síťový vypinač ke gauči a je vystaráno :-)! Ale teď vážně, koupil jsem ho rodičům aby si něco občas nahráli, je to jednoduchá bedýnka určitě to zvládnou.Mám velké množství filmů v DVD formátu, rád bych je dostal na přenosný disk aby si je mohli na tomto přístroji pustit, ale jak to provést netuším, jaký program, jaký převaděč formátů použít? Poradíte někdo? Díky, ahojky.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.230.51 (?), 30.11.2009 8:42

Tak už na můj předchozí příspěvek prosím neodpovídejte, jdu ten zázrak vrátit, to je snad nějaký špatný vtip, nebo skrytá kamera, zamrzne pokaždé jak se dotknu d.ovládání, do 3 dnů vrácení peněz bez udání, důvodů tak alespoň tak :-)! Přeji všem hezký den.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.226.193 (?), 3.12.2009 14:33

Já když jsem ho koupil, přinesl domů, zapnul, tak v EPG zamrzal skoro pořád. Vezl jsem ho vyměnit, byli ochotní hráli jsme si tam s ním skoro hodinu - a ani jednou nezamrzl. Takže jsem si ho nechal. Nechápu, jak je to možné. Občas sice zamrzne, ale je to málokdy.  Už vyšel třetí firmware, co ho mám, tak je vidět, že na tom stále dělají. Jiné levné přístroje se koušou taky, ale často se nového firmware nedočkáte. Takže u mě ECG dobrý.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.13.162 (?), 3.12.2009 9:48
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu) Připojit reakci

host - xxx.xxx.188.22 (?), 3.12.2009 12:27

Může mi teda někdo říct který přístroj nezamrzá a má dva tunery Dík

Připojit reakci

host - xxx.xxx.226.193 (?), 3.12.2009 14:37

Já myslím, že nejlevnější spolehlivý bude tento " FTE PVR T250"

Připojit reakci

Aleš Stamberg (59) - xxx.xxx.210.148 (?), 5.12.2009 8:56

tak zatím vše funguje, tak jak by mělo. čeština v záznamech OK, nezamrzá při EPG, můžou se 2 pořady nahrávat a další stanice sledovat, nebo  nahraný záznam sledovat, i kombinace radio/tv. nějaké drobnosti- "vlastností" ještě zustaly, ale to jsou vlastnosti, ne taktické chyby.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.253.128 (?), 24.12.2009 13:07

a na jaký typ flash disku nahráváš?

Připojit reakci

host - xxx.xxx.232.21 (?), 12.1.2010 20:11

Nový firmvare v1.6
Při vypnutí STB už nesvítí OFF, ale jen červená kontrolka.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.46.5 (?), 12.1.2010 21:01

Dnes jsem instaloval nový firmware (Product Files_file_507_1263204407.bin)  http://www.ecg.cz.download.php. Jediné co mě mátlo bylo, že v názvu ECG DVB-T TWIN 750 chybí dovětek PVR. Instalace proběhla úspěšně a vše funguje. Jak píše předchozí pisatel, při vypnutí už nesvítí OFF, jen červená kontrolka. Po znovunaladění stanic je potřeba v příslušném menu nastavit nahrávání na disk či flash jako "PS". Pak je nahrávka uložena jako MPG. Další změny jsem zatím nezjistil.

G.

Připojit reakci

Aleš Stamberg (59) - xxx.xxx.210.148 (?), 23.1.2010 22:26

zkoušel jsem připojit k ECG750 nový HDD WD Passport esential 750Gb, ale STB jej sice napájel, ale nedetekoval. pro upřesnění přikládám foto HDD ID a konektorů. (černý je "nový" 750Gb, modrý je "starý" 320Gb-ten funguje OK-(jak jsem již tady jednou psal u Evolve 2025))

Obrázky:
WD konektory
WD konektory
WD passport novy a stary
WD passport novy a stary
Připojit reakci

host - xxx.xxx.249.233 (?), 6.2.2010 19:45

Dobrý den,

také jsem zakoupil externí HDD WD My Book Essential 1TB (3,5" s externím napájením), v domnění, že na něj půjde v přistroji ECG ECG 750PVR TWIn nahrávat. Bohužel zatím pŕístroj tento disk nedetekuje.

Zkoušel jsem:

- nový firmware ECG z ledna 2010

- formát HDD na FAT32

- dokonce snížení kapacity disku na 30 GB, tak aby bylo plně kompatibilní s FAT32

ale neúspěšně... set top box disk nenalezne. Flash paměti čte OK. Možná nékdo z Vás již vyřešil?

Robke

Připojit reakci

host - xxx.xxx.189.183 (?), 14.2.2010 14:46

Zdravim Vas.

kupil som tento pristroj v alze.sk pred dvoma dnami a zatial spokojnost. ani raz nezamrzol a funguje, aj nocne nahravanie prebehlo v poriadku :)

jedine co som zatial nezistil, ako sa da pri nastaveni nahravania cez EPG zmenit dlzka - pridat par minut na koniec aby sa nahralo o nieco viac (koli casovym posunom :)

Inac som zatial velmi spokojny.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.12.73 (?), 22.2.2010 0:29
Dobrý den, mám připojený HDD Samsung S2 Portable 640GB s FAT32 a funguje bez problémů. Nahrávání 2 programů, které se překrývají a sledování třetího. Detekování HDD po zapnutí set-top boxu trvá asi minutu, ale pak je vše OK. Hláška o pomalém disku se objevuje jen občas při zrychleném přehrávání tam i zpět, ale to se dá snést, s Flash class 4 se to objevovalo i při zápisu, což bylo horší. Mám stále firmware z června 2009, protože jsem zatím nikde nečetl, že by nový něco zásadního řešil, snad kromě zhasnutí displeje při vypnutí. Mě se sekl za tři měsíce jen dvakrát a to vždy když jsem zkoušel co si nechá líbit (např. time-shift a současně start záznamu jiného programu z EPG, musel jsem ho vypnout/zapnout DO a šlapal dál. Zatím tedy spokojenost. Jik
Připojit reakci

host - xxx.xxx.173.12 (?), 21.3.2010 20:05
Zdravim, mam stejny problem se stejnym USB diskem, pouze kapacitu mam 500 GB. Zajimalo by me, kde jste sehnali nejnovejsi firmware z ledna 2010, kdyz na strankach vyrobce je posledni FW pro ECG DVBT TWIN 750 PVR 1.6 ze 30. listopadu 2009? Prehral jsem tedy FW do DVBT, prehral jsem i posledni FW do USB disku WD, ktery jsem i zformatoval na NTFS, ale DVBT disk proste nedetekuje.
Připojit reakci

Aleš Stamberg (59) - xxx.xxx.210.148 (?), 24.2.2010 21:06

Tak jsme dneska zkoušely s kolegou napájet "nový" HDD WD Passport esential 750Gb (ten černý) z externího zdroje, (abychom vyloučili neschopnost napájet USB HDD dostatečným proudem)  ale bez úspěchu. HDD svítil, trochu zablikal, ale STB stále hlásil - zařízení nenalezeno- . na rozběch si vezme cca max 600mA, pak už jen cca333mA.  pak jsem HDD připojil k mému PC-NB a hle, PC zobrazil jakýsi VCD-virtual CD mechaniku (v PC jako disc Q) kde byli soubory jen pro instalaci jakéhosi SW pro zamknutí/odemknutí HDD-dat. Mimo VCD taky normalni HDD-jako disc F, kde byli normální soubory a složky. Závěr tedy je: že STB se ASI nedostane přes onen VCD nebo že detekuje dva disky, tj. jako když připojím SEITEC P2S - (krabička s HDD a třemi sloty pro pamětové karty, která umí zkopírovat obsah z karty na HDD bez PC) ta se na PC detekuje jako 4 disky nebo jednotky s pevným úložištěm. Jiný kolega z IT si trochu pohrál s SW od WD Pasport, ale docílil pouze toho, že VirualCD nebyl v PC vidět. Pro STB se nic nezměnilo. Tak snad příště.

Připojit reakci

Štěpán S. (4685) - xxx.xxx.3.172 (?), 25.2.2010 17:49

Můžu se zeptat, a jak jste to externí napájení řešili? Byl u toho onen rozdojovací USB kabel přiložen, nebo používáte jej od jinud? Nebo jste napájel přes aktivní HUB?

Připojit reakci

Aleš Stamberg (59) - xxx.xxx.210.148 (?), 25.2.2010 17:55

LABORATORNÍ ZDROJ MATRIX MPS-3003L-3 NAPĚTÍ 2x0-30V(max 2x5A) +5V, PROUD 3A  +  USB konektor samice do panelu (z vyřazeného PC) + obyč USB kabel A/B + kousek vodičů 

Připojit reakci

Štěpán S. (4685) - xxx.xxx.3.172 (?), 25.2.2010 17:57

No... pěknej domácí bastl. 

Připojit reakci

Aleš Stamberg (59) - xxx.xxx.133.41 (?), 26.2.2010 16:00

jakejpak bastl (viz foto). Hlavní je to, že jsme zjistili, že problém s načítáním HDD WD Passport (nová řada)  zapojeného do STB ECG 750 NENI v NAPÁJENÍ, ale asi v jakémsi SW od WD!

Obrázky:
USB kabel s odbočkou pro externí napájení
USB kabel s odbočkou pro externí napájení
Připojit reakci

Štěpán S. (4685) - xxx.xxx.3.172 (?), 10.3.2010 15:01

Jj, to bude asi ono... Sleep režim, stejný problém řeším i já ovšem to není v žádném přiloženém softwaru. Mám externí HDD Samsung S2 Portable. Hledal jsem i na webu výrobce, a nikde žádná zmínka jak ten režim vypnout. Netuší prosím náhodou někdo?

Obrázky:
Samsung S2 Portable
Samsung S2 Portable
Připojit reakci

host - xxx.xxx.173.12 (?), 21.3.2010 21:01
Problemem u vsech disku Essential bude patrne fakt, ze na disku je nejaky skryty oddil, ktery funguje jako CD-ROM!!! V nem je nainstalovan original soft WD Smartware. Tento oddil neodstranite ani formatem celeho USB disku. Pokud si date vlastnosti USB disku, objevi se vam tam prave diskova jedotka a cd-rom. S nejvetsi pravdepodobnosti je prave toto duvod, proc ECG DVB-T TWIN 750 PVR nedokaze tento externi USB disk detekovat.
Připojit reakci

Štěpán S. (4685) - xxx.xxx.3.172 (?), 21.3.2010 23:29

Hmm, no docela zajímavé... A jen tak mě teoreticky napadá, co takhle zkusit použít Partition Magic, oddíl(y) odstranit a posléze vytvořit oddíl nový na celý disk.  Co vy na to... nebo to není jako jiný skrytý oddíl ten CD-ROM? Nejprve bych ve Windows povolil samozřejmě viditelnost všech souborů - systémových i skrytých. Zkoušel tento postup někdo?

Připojit reakci

ilja2001 (148) - xxx.xxx.73.227 (?), 22.3.2010 8:39

Podobný, ne-li stejný, systém je i u některých flešek, konkrétně mám tuto zkušenost u Sandisku. Po připojení ke compu se vytvoří virtuální CD mechanika. Tu je ale možno softem na flešce vypnout a používat ji jako klasický USB disk. Je možné, že toto lze udělat i v tom WD a není nutno rekonstruovat oddíly v Partition Magicu nebo podobném manažeru.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.0.38 (?), 4.2.2010 23:07

Po nahrání tohoto firmware sice nesvítí nápis "OFF" ale přístroj opět "zamrzává", což s předchozím firmware neudělal ani jednou. Šel by tam zpátky předchozí firmware nebo mám počkat na novější verzi?

Připojit reakci

host - xxx.xxx.0.38 (?), 28.2.2010 9:59

Tak už je tam zpátky starší firmware (ProductFiles_file_493_1259590250.bin) neb ten, co uměl zhasnout nápis OFF byl určen pro přístroj ECG 750.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.237.159 (?), 1.3.2010 0:44

A co máš za přístroj?

Připojit reakci

host - xxx.xxx.0.38 (?), 10.3.2010 14:44

DVB-T ECG 750PVR

Připojit reakci

host - xxx.xxx.32.50 (?), 8.10.2011 9:10

Jenom bych doplnil k tomu "zamrzání". Někam jsem založil origo ovladač, tak teď už nějakou dobu používám universální. Přístroj od té doby ani jednou "nezamrznul"! (Předtím vždy, většinou když jsem "přejel" program č.3)

Připojit reakci

host - xxx.xxx.196.51 (?), 17.2.2010 15:39

Já ho mám dva dny a naprostá spokojenost.Externí USB 2,5 SATA disk v NTFS čte a nahráva na něj absolutně v pohodě a to dle mého názoru KVALITNĚ!!!

Jak tu všichni uvádí, že se seká tak mne ještě zatím ani jednou.EPG mám nyní naprogramovaný tak uvidím jak to dopadne.

Jinak přístroj reaguje velmi svižně jak menu tak přepínání mezi programy.

JÁ MOHU JEN DOPORUČIT: má dva tunery, nahrává na USB i přenos.disky.Přehledné a rychlé menu.Hodnotím 90%.

Připojit reakci

Štěpán S. (4685) - xxx.xxx.3.172 (?), 17.2.2010 15:58

Jo, za ty prachy dobrý aparát... a jemu podobné klony.  (Evolve, Optex) Možná máte tam nainstalován novější Firmware (než zdejší diskutéři), takže je možné, že už ty chyby to dělat ani nebude...

napište pro upřesnění sem verzi Firmware  

Najdete to někde jako něco jako info o přijímači, nebo něco takového.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.12.88 (?), 17.2.2010 21:55

Já mám ECG 750 od začátku kdy se žačal prodávat... přístroj je docela dobrej až na několik chyb... EPG a jeho nahrávání zde řešit nebudu... žádné aktualizace firmware ho nedokázaly vyřešit... je pravda že ten poslední firmware z ledna 2010 se již přístroj neseká... ale mě třeba dělá pokud přehrávám záznam z HDD na ECG 750 tak se po 1 hod nebo dřív vždy ukáže hláška .. Rychlost zařízení je nízké... HDD mám SATA 3 640GB 64MB case v boxu USB 2. Další závada děsně pomalu načítá EPG...

Software přístroje MC3101D V1.6     / list. 30 2009/

Připojit reakci

host - xxx.xxx.13.162 (?), 18.2.2010 9:18

Jo tak to mě dělá taky. A rychlostí disku to nebude. Takže to by mohli taky opravit. Zajímavý, že když jsem měl film upravený a sestříhaný do jednoho velkého MPG souboru tak se hláška nikdy neobjevila.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.69.105 (?), 31.3.2010 0:00
Jen bych upřesnil. S externími disky typu passport apod. může být problém, přečtěte si diskuzi k typu "650", mají v sobě obvykle usb hub... a to je asi ten problém. Já používám "Adapter USB2.0 SATA/IDE2,5/IDE3,5 Digitus" a nemám nejmenší problém nadetekovat jakýkoliv disk, včetně logických oddílů. Vadí mi, že nemá sleep/power down režim pro HDD, to si myslím, že je fatální nedostatek. Nicméně když použijete 2,5" disk, který si bere napájení s USB, tak se Vám po 3/4 h vypne :o) - inu taková finta. Z K+B mi napsali - Tento model podporuje pouze 3,5“ disky, chování 2,5“ disků není odzkoušeno. Tak si to přeberte. Hláška o pomalém zařízení mě tedy taky štve. Jo, 100% mi padá při prohlížení jpeg, a s novým fw snad přibyla funkce otáčení fotek, ale nevím to jistě, vzhledem k tomu padání. Určitě to není dokonalý výrobek, ale co jsem všechno přečetl, tak v této cenové kategorii patří k těm lepším.
Připojit reakci

Parkan Petr (18) - xxx.xxx.12.88 (?), 4.4.2010 12:26

ECG 750...taky máte problémy?...proč se strácejí z rezervačního listu naprogrmované pořady pro nahrávaní... přes EPG

Připojit reakci

host - xxx.xxx.114.17 (?), 18.6.2010 11:43

Teď trochu z jiné "kapsy". Jak je to s ukládanými soubory na flešku. Čím se dá zpracovat ukládaný soubor ve formátu TS tj. s příponou DVR?

Při dalším zpracování souborů ukládaných na flešku ve formátu PS tj. s příponou MPG jsem zjistil, že pokud je soubor uložen s chybou přenosu není možné s ním pracovat (Pinnacle), sekne se i Media player a VLC s tím má také problémy. Konverze do jiného formátu také zamrzne. Tento problém by měl teoreticky řešit právě formát TS, který obsahuje základní korekce chyb, způsobené přenosem dat, a v některých případech je i odstranit. Programy pro zpracování transport streamu (TS) jsou však s formátem DVR bezradné a přejmenování také nepomáhá.

Existuje nějaký SW, který jej umí zpracovat a vytvořit "obyčejný" mpeg? Pokud ne, k čemu tato možnost záznamu je?

Připojit reakci

host - xxx.xxx.221.225 (?), 18.6.2010 13:33
Dobrý článek je na videotech.cz. PŘEVOD DVB VYSÍLÁNÍ DO PC
Připojit reakci

Založit novou diskuzi Nápověda
  Název diskusního téma   Počet příspěvků   Datum   Počet návštěv
Jaký STB s interním HDD, PVR, TimeShift?422.5.2014984
Existuje STB s vlastním vysílačem?616.5.2014911
Má vůbec význam si koupit novou LCD TV a jakou?22931.3.2014286557
Alternativní firmware pro Andromeda DT-4020HD 3417.3.20149826
Dvoutunerový DVB-T PVR s MPEG-4817.3.20141831
První dojmy z Evolve Mercury2219.1.201425404
Jaký vybrat? stb T2 Zircon T2 HD412.1.20141550
Nahrávání Tv vysílíní na HDD116.1.20142399