DigitálníTelevize.cz DigitálnaTelevízia.sk Energoportál.cz TV program
Televize srovnání cenNová televize Šlágr v Multiplexu 3

Jan Burda, 19. listopadu 2012
Společnost Czech Digital Group, a.s. (CDG), provozovatel třetího zemského digitálního multiplexu (MUX 3), dnes zahájila celoplošné vysílání televize Šlágr. Případný přechod do standardního vysílání je předběžně plánován na duben následujícího roku.

Celoplošné vysílání ve třetím multiplexu umožní televizi Šlágr šířit svůj program na 93,5% část území ČR. Její program bude mít nyní možnost sledovat 95,7 % obyvatel České republiky, což představuje přibližně 9 765 tisíc diváků.

Televize Šlágr doplnila ve třetím multiplexu celoplošné vysílání stanice Pětka, Prima LOVE, hudební stanice Óčko a rozhlasové stanice Proglas. V MUXu 3 již v jednotlivých regionech vysílají stanice západočeská regionální TV ZAK, moravskoslezská TV Polar, liberecká TV Genus Plus, Jihočeská televize, moravská TV Morava a v oblasti Královéhradeckého a Pardubického kraje Východočeská televize V1.

„Vstupem další celoplošné televize do třetího multiplexu opět významně rozšíříme programovou nabídku divákům, kteří sledují pozemní televizní vysílání. Těší nás zájem zákazníků o naše služby a důvěra v naší profesionalitu a jsme připraveni jejich očekávání zcela naplnit,“ říká Martin Gebauer, člen představenstva společnosti CDG.

„Televize Šlágr je první televizí vysílající písničky pro diváky, kteří mají rádi lidovky, dechovky, harmoniky, trampské a osvědčené šlágry. Jsme přesvědčeni, že televize Šlágr si díky propojení své programové nabídky a výhod celoplošného pozemního vysílání rozšíří řady svých diváků po celé České republice,“ říká Karel Peterka, jednatel společnosti Šlágr TV spol. s.r.o.

ŠLÁGR TV je projekt vydavatelství firmy Česká Muzika, která televizi poskytuje svůj obsah. Hudební stanice Šlágr potěší každého, kdo si rád poslechne lidové písničky, country, dechovky, harmoniky, trampské šlágry, ale také rozhovory se zajímavými hosty.

Jak naladíte televizi Šlágr:

Zahájení vysílání nového programu televize Šlágr v MUX 3 může od diváků vyžadovat aktivaci ladění programů na jejich set-top-boxech či TV přijímačích vybavených DVB-T tunerem v těch případech, kdy si nový program přijímač nenaladí automaticky sám. Pro tento případ doporučujeme následující postup:
  • Vyberte v ovládacím menu přijímače (většinou označeném jako „set up“) záložku „ladění“ (tuning).
  • Vyberte možnost ručního ladění (manual tuning).
  • Nastavte přijímaný kanál vysílací sítě MUX3 ve vašem regionu a potvrďte tuto volbu (OK – enter).
  • Nový program by se měl během několika vteřin v seznamu programů objevit.
V případě, že se nový program neobjeví, lze v záložce „ladění“ (tuning) zvolit možnost automatického ladění (automatic tuning); tato volba zajistí kompletní opětovné naladění všech TV programů v dostupných multiplexech.
Další krátké zprávy >>


Přehled celé ČR
Zvýšenie výkonu ďalších DVB-T vysielačov
Zvýšenie výkonu DVB-T vysielačov
TV LUX počas adventu a Vianoc vysiela v DVB-T voľne
Nový program Slovak Sport.TV2 má spustiť vysielanie v júli
Zahustenie sietí druhého a verejnoprávneho multiplexu
Interaktivní mapa vysílačů
Multiplex 1 - Multiplex 2 - Multiplex 3 - Multiplex 4
DIGI TV zařazuje Sport2 do dětské nabídky, nabídne i dětský Nickelodeon
UPC rozšiřuje nabídku HD stanic ve své kabelové síti na 45
SportTV má technické problémy s přenosy KHL
Česko bude mít další „šlágrovou televizi“. Kde naladíte nový kanál Barrandov MUZIKA?
Slovak Sport přišel o místo u satelitních operátorů, zůstane jen ve Skylinku a freeSAT